Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne: kadrowicze w formie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-06-10 13:07

Doskonale spisywał się potencjalny reprezentant Polski na 65. Tour de Pologne Przemysław Niemiec w wyścigu Route du Sud rozgrywanym w Pirenejach. Polak jeżdżący w barwach grupy Miche zajął drugie miejsce na drugim etapie - górskiej czasówce i wygrał zdecydowanie trzeci etap, z trudnym podjazdem do mety.

Na trasie były cztery długie podjazdy znane z Tour de France: Col du Tourmalet, Col du Val Louron, Col de Peyresourde i finałowy 18-kilometrowy podjazd pod Luchon Superbagneres. Polak już na pierwszej premii górskiej jechał w ucieczce i pierwszy wjechał na słynny Tourmalet. Na Col de Peyresourde był drugi. 9 kilometrów przed kreską jechał już tylko z Kévinem De Weertem, a na czele wyścigu znajdował się Serafin Martinez. 5 kilometrów później polsko-belgijski duet dogonił Hiszpana. Niemiec oderwał się od rywali i samotnie wjechał na metę. Polak w wyścigu wygrał klasyfikację górską i punktową, a w „generalce” był 12 (straty z 1. etapu).

Piotr Wadecki może być także zadowolony z Piotra Zielińskiego, który w ładnym stylu wygrał 1. etap wyścigu Boucles de la Mayenne we Francji.

Przemysław Niemiec jest jednym z kandydatów do startu w 65. Tour de Pologne w barwach kadry narodowej pod wodzą selekcjonera Piotra Wadeckiego, która w TdP wystartuje pod szyldem Polska-BGŻ. W szerokiej kadrze znalazło się 25 kolarzy z polskich i zagranicznych ekip. Pierwsza selekcja nastąpi tuż po mistrzostwach Polski, które w dniach 26-29 czerwca odbędą się w Złotoryi.
Spośród 25 wybrańców selekcjonera do składu dostanie się tylko ośmiu kolarzy, którzy we wrześniu będą rywalizować z najlepszymi grupami kolarskimi na świecie.

Wystartowała nowa strona 65. Tour de Pologne; adres: www.langteam.com.pl lub www.tourdepologne.pl
Strona będzie jeszcze uzupełniona o wersję angielską, profile etapów, informacje o reprezentacji Polski.

Zanim wystartuje Tour de Pologne...

Podczas trwającej w czerwcu kampanii reklamowej 65. Tour de Pologne, mającej na celu promocję wyścigu, sponsorów, trasy oraz zawodników (18 ekip Pro Teams plus Reprezentacja Polski-BGŻ) Czesław Lang i Lech Piasecki odwiedzą Lublin (14 czerwca), Rzeszów (15 czerwca), Białystok (21 czerwca) oraz Mikołajki (24 czerwca).

Wszędzie promocja Tour de Pologne połączona jest z imprezami organizowani przez miasta – w Lublinie (okolice Zamku) są to Dni Sportu, w Rzeszowie (Rynek) inauguracja sezonu turystycznego, w Białymstoku dni stolicy Podlasia, w Mikołajkach uroczyste podpisanie umowy pomiędzy miastem a Lang Teamem na organizację startu III etapu. Głównym wydarzeniem jest Parada Rowerów – przejazd trasa zbliżoną do tej, jaką pokonają we wrześniu uczestnicy zawodowego Tour de Pologne. Zapraszamy wszystkich rowerzystów do wspólnej zabawy. Na uczestników czekają pamiątkowe koszulki oraz wiele innych atrakcji.

Zakończenie 65. Tour de Pologne w Wieliczce

Wieliczka, a dokładnie Kopalnia Soli w Wieliczce, znów będzie miejscem uroczystości związanej z Tour de Pologne. Nic w tym dziwnego, i wyścig, i podziemną trasę turystyczną często określa się mianem dobra narodowego, tak istotną jest historia i ranga wielickiej kopalni i kolarskiego wyścigu. W sobotę, 20 września, w godzinach wieczornych w podziemnych salach w Wieliczce odbędzie się uroczyste zakończenie Jubileuszowego, 65. Tour de Pologne. Obecni będą przedstawiciele świata polityki i sportu oraz – rzecz jasna – główni bohaterowie – kolarze. Znając już niepowtarzalną atmosferę podziemnych sal w Wielicze, możemy być pewni, że i zakończenie wyścigu będzie miało godną oprawę.

Tour de Pologne z Intercity

Wagon konferencyjny. / Fot. materiały prasowePKP Intercity został oficjalnym partnerem 65. Tour de Pologne. Firma została sponsorem specjalnej premii podczas Tour de Pologne – premii 80-lecia Tour de Pologne, która rozegrana zostanie na trasie IV etapu, w Parczewie. Tour de Pologne będzie obecny na biletach, plakatach i wydawnictwach Intercity, a dziennikarzy czeka specjalna atrakcja – 9 września w specjalnym wagonie konferencyjnym na trasie Warszawa – Kraków – Warszawa odbędzie się konferencja prasowa przed 65. Tour de Pologne.

Prezydent Lech Kaczyński Honorowym Patronem 65. Tour de Pologne

Prezydent RP, Lech Kaczyński objął Honorowy Patronat nad 65. Tour de Pologne UCI Pro Tour, najważniejszym polskim wyścigiem kolarskim, który w 2008 roku obchodzić będzie podwójny Jubileusz - 80 lat mija od pierwszego Tour de Pologne i jest to 65. kolejna impreza. Patronat Prezydenta nawiązuje do początków Tour de Pologne. 7 września 1928 roku z warszawskiego toru kolarskiego Dynasy o godzinie 7 rano wyruszyło 71 kolarzy. Honorowy protektorat objął Prezydent RP, Ignacy Mościcki, a przewodnictwo w Komitecie Honorowym, Marszałek Józef Piłsudski. Dla całego środowiska sportowego i kolarskiego objęcie patronatu przez Lecha Kaczyńskiego to wielki zaszczyt, zwłaszcza w tak szczególnym roku, jubileuszowym roku.

65. Tour de Pologne odbędzie się pomiędzy 14 a 20 września 2008 roku. Pierwszy etap zaplanowany jest w Warszawie, na Placu Teatralnym jako wielkie wydarzenie sportowe i nawiązanie do tradycji sprzed 80 lat. Następnie trasa (miasta startu i mety) prowadzi przez Płock, Olsztyn, Mikołajki, Białystok, Bielsk Podlaski, Lublin, Nałęczów, Rzeszów, Krynicę Zdrój, Zakopane, Rabkę Zdrój i Kraków, a więc trasą zbliżoną do tej sprzed 80 lat. W sobotę 20 września wieczorem w Wieliczce, w podziemnych salach Kopalni Soli, przewidziane jest uroczyste zakończenie. Na starcie 65. Tour de Pologne stanie 18 najlepszych ekip na świecie oraz po raz pierwszy Reprezentacja Polski.

Tour de Pologne w sierpniu i dłuższy!

Rada Pro Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), która obradowała w duńskim Snekkersten, podjęła decyzję o zmianie terminu wyścigu Tour de Pologne w 2009 roku. TdP dotychczas odbywał się podczas hiszpańskiej Vuelty, w pierwszej połowie września, a w przyszłym roku rozpocznie się 2 sierpnia.
- To efekt naszych zabiegów – mówi dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang. – Po kilku latach starań udało się przenieść wyścig na termin, który z wielu względów bardziej nam pasuje. Po pierwsze rozgrywany będzie w czasie wakacji – podobnie jak w Tour de France, po drugie nie będziemy drżeli o pogodę, po trzecie w sierpniu nie ma wielkiej konkurencji w światowym kalendarzu.

Zdaniem Czesława Langa, Tour de Pologne ma bardzo dobrą opinię u władz Pro Tour, co daje możliwość dyktowania pewnych warunków, o które jeszcze trzy-cztery lata temu było trudno. Pierwszym efektem było przyznanie prawa do startu reprezentacji Polski. – UCI po fiasku negocjacji z wielkimi tourami poszedł w stronę globalizacji – mówi Lang. – W przyszłym roku będzie wyścig w Rosji, w planach jest Pro Tour w USA i Chinach. My jesteśmy znakomitym przykładem, że wyścig o dużej randze można zorganizować nie tylko w krajach o wielkiej tradycji kolarstwa zawodowego, takich jak Francja, Włochy, Hiszpania czy Belgia.
Dyrektor Tour de Polgone chce także, by wyścig w 2009 roku był dłuższy. – Mam obietnicę, że w razie włączenia na jeden etap któregoś z państw ościennych otrzymamy możliwość organizacji ośmiodniowej imprezy – twierdzi Lang. – W grę wchodzą Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy czy Słowacja, a nawet Niemcy. To nowa sprawa, więc jeszcze nie prowadziłem żadnych rozmów.

65. Tour de Pologne odbędzie się pomiędzy 14 a 20 września pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.