Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne tym razem w sierpniu

Przygotowania do 66. Tour de Pologne UCI ProTour idą pełną parą. W tym roku po raz pierwszy wyścig odbędzie się w sierpniu.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Lang Team- Jak widać jest dziś duża frekwencja - mówił dziś na spotkaniu organizatorów z mediami, Maciej Kurzajewski - ale trudno się dziwić bo to impreza roku 2009. Poprzednio obchodziliśmy 65. rocznicę wyścigu. Wygląda na to, że w tym roku będzie to zwykły wyścig - proszę w to nie wierzyć! To jest największa sportowa impreza i logistyczne przedsięwzięcie w Polsce! - zachwalał Kurzajewski, który jest także komentatorem corocznych wyścigów.

W tegorocznym wyścigu zmierzy się ze sobą 180 kolarzy szosowych. Tour jest zaplanowany w dniach od 2 do 8 sierpnia i będzie połączony z obchodami 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Połączyliśmy nasz Wyścig z obchodami 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zaprosiliśmy kombatantów, którzy zasiądą na trybunach. Myślę, że razem zrobimy fantastyczne widowisko. Będzie to też okazja do wypromowania Polski na świecie - opowiadał dziś Czesław Lang, organizator przedsięwzięcia.

Partnerami w tym przedsięwzięciu jest Muzeum Powstania Warszawskiego, Związek Powstańców Warszawskich i Warszawska Masa Krytyczna. Obecni na konferencji, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego - Jan Ołdakowski i przedstawiciel Warszawskiej Masy Krytycznej - Marcin Czajkowski wspólnie zapraszali na Masę Powstańczą. Przejazd Warszawiaków na rowerach ulicami miasta odbędzie się 2 sierpnia w ramach uczczenia rocznicy powstańczego zrywu Polaków.

Jan Ołdakowski zaznaczył osobisty wkład Czesława Langa w stworzenie prestiżowej imprezy: - Czesław Lang jest dla mnie przykładem współczesnego powstańca. Ryzykując swoje osobiste mienie stworzył świetny wyścig. Dziękujemy za to, że możemy wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.