Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne wystartuje we Włoszech

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy 70. Tour de Pologne. Start już 27 lipca, ale tym razem we Włoszech. Wyścig kolarski potrwa do 3 sierpnia 2013 roku i zakończy się w Krakowie.

Jak informuje tvn24.pl 70. Tour de Pologne wystartuje we Włoszech. Tam odbędą się dwa etapy tego kolarskiego wyścigu. W pierwszym etapie kolarze pojadą 27 lipca z włoskiego Rovereto do Madonna di Campiglio. Etap ten liczy 183,5 km. Kolejny ma 195,5 km i rozpocznie się dzień później w Marilleva Val di Sole, skąd kolarze pojadą do Passo Pordoi.

7 listopada odbyła się uroczystość podpisania umowy między władzami Trentino, a organizatorem wyścigu - Lang Team. Dyrektor Tour de Pologne od dawna marzył, żeby Polska impreza trudnością nie odstawała od wielkich wyścigów we Włoszech np. Giro d'Italia. Środowa uroczystość odbyła się w Krakowie, ponieważ to miasto będzie odgrywać bardzo dużą rolę podczas przyszłorocznego wyścigu. Po przybyciu z Włoch, 29 lipca w Krakowie odbędzie się oficjalna prezentacja drużyn, a dzień później rozpocznie się trzeci etap. Tutaj także 3 sierpnia zakończy się Tour de Pologne.

Prezydent Krakowa Jerzy Majchrowski dla TVN24 powiedział, że z punktu widzenia promocji miasta, będzie to wielkie wydarzenie.

Przypomnijmy, że w 2012 roku 69. Tour de Pologne wygrał Włoch Moreno Moser z grupy Liquigas, który pochodzi z Trentino, gdzie rozpocznie się przyszłoroczny wyścig kolarski.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.