Facebook Google+ Twitter

Tour de Ruda 2009

12 września w Rudzie Śląskiej odbędzie się druga edycja gry miejskiej Tour de Ruda organizowanej przez Urząd Miasta Ruda Śląska oraz Kolektyw Partyzantz. Do wygrania 11 tys. zł!

Tour de Ruda 2008 / Fot. Anna Zagalska"Gra miejska Tour de Ruda polega na odkrywaniu miasta. Zobaczysz go z innej, nieznanej dotąd perspektywy. To zabawa, dzięki której poznasz legendy, historię oraz dzisiejszy obraz aglomeracji" - tymi słowami kolektyw Partyzantz zachęcał rok temu mieszkańców Rudy Śląskiej i nie tylko do udziału w pierwszej edycji gry, w której planszę stanowi teren miasta, a bohaterem jest sam uczestnik. Wzięło w niej wówczas udział ponad 120 osób.

By zdobyć główną nagrodę w wysokości 11 tys. zł trzeba było wykazać się wiedzą o mieście i spostrzegawczością. Szczęście uśmiechnęło się do 25-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej Moniki Mojzy, która najszybciej dotarła do mety w fazie finałowej, otworzyła sejf i zdobyła pieniądze.

 / Fot. LogoTegoroczna, druga już edycja gry miejskiej Tour de Ruda odbędzie się 12 września. Start między godziną 12.00 a 14.00 na ulicy Piotra Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej przy budynku Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty.
Organizatorzy (Urząd Miasta Ruda Śląska oraz Kolektyw Partyzantz) zapewniają wiele radości i prezentów dla wszystkich oraz potężne nagrody dla 3 najlepszych graczy (drużyn). Do wygrania fortuna w wysokości 11 tys. zł!

Tym razem każdy uczestnik otrzyma na starcie 550 talarów i będzie miał za zadanie wcielić się w rolę przedsiębiorczego obywatela miasta Ruda Śląska. W 12 wyznaczonych na terenie miasta punktach będzie mógł za pomocą własnego sprytu i dobrego humoru zyskać lub stracić pieniądze. Głównym celem jest zdobycie jak największej sumy Talarów Goduli .

Tour de Ruda 2009 otrzymała prestiżowe wyróżnienie od Ministerstwa Edukacji Narodowej . Projekt Gra Miejska Tour de Ruda został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji.
Szczegółowe informacje dotyczące gry ukazują się na bieżąco na stronie internetowej Tour de Ruda . Tam również można obejrzeć relację z przygotowań trasy i realizacji zeszłorocznej edycji gry.

Urząd Miasta Ruda Śląska oraz Kolektyw Partyzantz wspólnie dostrzegli potrzebę aktywizacji mieszkańców i wyciągnięcia ich z domów. Pokazania im, że Ruda Śląska jest miastem ciekawym, w którym dzieje się coś oryginalnego i ekscytującego.

Źródło: Tour de Ruda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.