Facebook Google+ Twitter

Tour de Ski. Czy Justyna Kowalczyk ucieknie rywalkom?

Dziś o godz. 15 Justyna Kowalczyk wystartuje jako pierwsza w biegu na dochodzenie na dystansie 15 km techniką dowolną we włoskich Toblach. Ścigać ją będą Norweżki Terese Johaug i Kristin Steira, oraz Szwedka Charlotte Kalla.

 / Fot. Bjoertvedt/CC 3.0Justyna Kowalczyk jest w bardzo dobrej formie, dlatego jest liderką Tour de Ski. Dziś bieg techniką dowolną na dochodzenie na dystansie 15 km. Polka wystartuje z przewagą ponad 50 sekund nad resztą stawki. Gonić ją będą m. in. Terese Johaug i Kristin Steira oraz niezwykle groźna w stylu dowolnym Charlotte Kalla. 50 sekund to dużo i mało. Dużo jeśli weźmiemy pod uwagę, że przewagę ma właśnie Polka, która jest niezwykle mocna i konsekwentnie dąży do zwycięstwa. Mało, gdy pomyślimy kto pobiegnie w pogoni za nią. W pojedynkę każda z przeciwniczek Justyny nie miałaby szans, ale jeśli połączą siły i razem w grupie, na zasadzie współpracy zaatakują, to wszystko może się zdarzyć.

Samotny bieg na takim długim dystansie z pewnością będzie morderczy dla naszej zawodniczki. A jeżeli szybko rywalki będą odrabiać straty Justyna może spanikować. Szarpane, rwane tempo nie będzie wróżyć nic dobrego i może kosztować wiele sił. A to z kolei będzie miało istotny wpływ na kolejne starty. Dlatego receptą na dziś jest spokój i opanowanie, a o tym, że Polka ma silne nerwy mogliśmy się już przekonać niejednokrotnie.

Walka z pewnością będzie pasjonująca, zresztą jak zawsze. Rozpoczynają kilka minut po godzinie piętnastej. Zapraszam do oglądania.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.