Facebook Google+ Twitter

Tour de Ski - Justyna Kowalczyk obroniła pozycję lidera!

W dzisiejszych zawodach, w szwajcarskim Val Muestair bezkonkurencyjna była Amerykanka Kikkan Randal. Polka zajęła siódme miejsce i obroniła pozycje lidera Tour de Ski.

W kwalifikacjach nasza zawodniczka pobiegła spokojnie i zajęła osiemnaste miejsce. Najlepsza była Kikkan Randal, natomiast najgroźniejsza rywalka Justyny, Therese Johaug była dziewiąta.

W ćwierćfinale Polka zaczęła słabo. Ostatnie miejsce na początku biegu i już zaczęliśmy się martwić o końcowy wynik, tym bardziej, że sprint (do tego techniką dowolną) nie jest najmocniejszą stroną naszej mistrzyni. Polka jednak nie poddała się. Zaatakowała i powoli odrabiała straty, aby w pewnym momencie nawet wysunąć się na czoło stawki. Na ostatnich metrach jednak wyprzedziła ją Norweżka Heidi Weng. Był to najszybszy bieg i z optymizmem oczekiwaliśmy kolejnych wyścigów.

W półfinale Justyna Kowalczyk na starcie stanęła obok Terese Johaug, Heidi Weng i Charlotte Kalli! Scenariusz podobny do tego z ćwierćfinału, początek słaby, a potem atak na podjeździe. Cały czas za plecami Justyny była Norweżka Therese Johaug. Na drugim okrążeniu na zjeździe była już nawet pierwsza i tak wybiegła na ostatnią prostą. Na finiszu lepsze okazały się niestety Kalla i Weng. Trzecie miejsce nie dało awansu do finału.

Ostatecznie Polka była siódma. Pozostałe nasze rodaczki odpadły już w eliminacjach. Paulina Maciuszek była 45, a Kornelia Kubińska 57.

W finale bezkonkurencyjna okazała się faworytka dzisiejszych zawodów Amerykanka Kikkan Randal, słabo natomiast pobiegła Charlotte Kalla. Zdecydowanie rywalizacja z Justyną dała jej się we znaki i w finale zwyczajnie zabrakło już sił.

Wyniki:
1. Kikkan Randal USA
2. Ingvild Oestberg NOR
3. Heidi Weng NOR
...
7. Justyna Kowalczyk POL

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.