Facebook Google+ Twitter

Tour de Ski. Polka nokautuje!

W dzisiejszym biegu we włoskich Toblach Justyna Kowalczyk zdeklasowała rywalki, wyprzedzając drugą na mecie Laahtenmaki o 16 sekund. Powiększyła też przewagę w łącznej klasyfikacji TdS nad Johaug i Kallą!

Dziś na dystansie 3,3 km w biegu technika klasyczną do startu przystąpiło 57 zawodniczek. Od początku Tour de Ski było ich 70. Kilkanaście już zrezygnowało z rywalizacji, to świadczy o tym, jak morderczy jest to tour. Jak dotąd wszystkie Polki z Justyną na czele nadal walczą.

Najważniejsze w tym biegu było, żeby nasza mistrzyni nie popełniła błędu sprzed roku, kiedy to pobiegła, jak sama mówi "w trupa". Na początku bardzo mocno, a potem do walki brakło już sił i ostatecznie przegrała z Marit Bjoergen. Teraz musiała pobiec z "głową", spokojnie i konsekwentnie równym tempem do mety.

Justyna Kowalczyk wystartowała w dzisiejszym biegu jako ostatnia i to ona tym razem goniła Terese Johaug i Charlotte Kallę. I pościg ten był niesamowity, na tak krótkim dystansie Polka była lepsza o ponad 16 sekund od rywalek!

Terese Johaug pierwszą część wyścigu pokonała szybciej (była 4 na pierwszym pomiarze czasu) natomiast na metę przybiegła dopiero na 6. miejscu, nie uzyskując tym samym bonifikaty sekundowej za pozycję, co nas oczywiście cieszy. Jeszcze słabiej wypadła Szwedka Kalla, która na mecie zameldowała się na 9 pozycji. Na uwagę zasługuje dobry występ weteranki tras biegowych Aino Kaisy Saarinen z Finlandii, była piąta.

Ostateczne wyniki dzisiejszego biegu:

1. Justyna Kowalczyk (POL) 10:08.1
2. Krista Lahteenmaki (FIN) strata 16,8 sek.
3. Astrid Jacobsen (NOR) strata 17,1 sek.
4. Anne Kylloenen (FIN) strata 17,7 sek.
5. Aino Kaisa Saarinen (FIN) strata 21,1 sek.
6. Terese Johaug (NOR) starta
22.2 sek.

...
9. Charlotte Kalla (SWE) strata 25.3 sek.

Jutro kolejny bieg technika klasyczną tym razem ze startu wspólnego na 10 km. Liczymy, że Justyna Kowalczyk powiększy jeszcze przewagę nad rywalkami i do ostatniego niedzielnego biegu (wspinaczka na Alpe Cermis) przystąpi spokojna o ostateczny wynik rywalizacji.
...
32. Paulina Maciuszek (POL) strata 45,6 sek.
...
35. Kornelia Kubińska (POL) strata 49,7 sek.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.