Facebook Google+ Twitter

Tourette wydaje debiutancką Epkę za pieniądze fanów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-15 17:14

Premiera debiutanckiej Epki krakowskiej formacji Tourette, wydanej za pieniądze fanów przez megatotal.pl będzie miała miejsce podczas Targów Music Media 24 września 2010 r.

Tourette - "fenomenalna grupa rockowa z Krakowa uprawiająca eklektycznego, mocno energetycznego rocka; nadzieja polskiej sceny muzycznej. Niebanalne teksty, raczej ciężko aczkolwiek melodycznie, niesztampowo - to główne cechy muzyki tej grupy."
Magazyn Lounge marzec 2009

Fani zespołu za pośrednictwem portalu megatotal.pl uzbierali kwotę niezbędną do wydania debiutanckiego singla. Produkcja płytki trwała kilkanaście miesięcy bo w międzyczasie zespół zmienił 3/4 składu, kwartet stał się kwintetem, singiel zamienił się w Epkę zawierającą dwa utwory (Rafał i Sam) plus pięć remiksów. Do stworzenia wlasnych interpretacji zostali zaproszeni artyści tworzący różne odmiany muzyki elektronicznej: ApieceOfBart, Climax, Tomash Fafara, oraz wysoko notowany m. in. w MySpace i Megatotalu Dorian Mono. Na płytce znajdzie się także remiks autorstwa gitarzysty Tourette Michała Wójcika. Każda z alternatywnych wersji jest autorską interpretacją w stylu danego artysty co daje niezwykły efekt.

Dwa bazowe utwory zostały nagrane w Firmie Muzycznej przy współudziale Składu Muzycznego, zmiksowane przez Sebastiana Witkowskiego, mającego na koncie współpracę m.in. z Cool Kids Of Death, Abradab, Noviką, SBB, Tomaszem Stańko, Staszkem Soyką i Agą Zaryan. W czerwcu tego roku Witkowski wraz z Mateuszem Adamczykiem zdobył "Orła" - Polską Nagrodę Filmową za najlepszy dźwięk ("Wojna polsko-ruska" w reż. Xawerego Żuławskiego).

Master całości wykonał legendarny Grzegorz Piwkowski (High End Audio), który od kilkunastu lat masteruje płyty niemal wszystkich liczących się artystów w kraju (żeby kilku wymienić losowo: Coma, Riverside, Vader, Wilki, Acid Drinkers, T.Love, Kazik, Edyta Górniak, Doda, Maanam, Perfekt, Grzegorz Turnau i wielu, wielu innych...).

Taka mieszanka rocka i międzygatunkowej elektroniki w wykonaniu jakże odmiennych stylistycznie twórców na debiutanckiej Epce jest wyjątkowym na polskim rynku muzycznym zjawiskiem.

Przedsprzedaż w sklepie MEGATUNES.PL:
http://www.megatotal.pl/megatunes/review/product/list/id/71/#review-form

artysta: TOURETTE
tytuł: Rafał/Sam
data premiery: 16/24 września 2010
wydawca: www.megatotal.pl, fani zespołu
współpraca (remiksy): ApieceOfBart, Climax, Dorian Mono, Tomash Fafara.
realizacja nagrań: Firma Muzyczna, Michał Wójcik
miks: Sebastian Witkowski
master: Grzegorz Piwkowski
okładka foto: Michał Gołąb
paronat: eventoid.pl, antyportal.net
podziękowania: Skład Muzyczny

Info koncerty: www.tourette.art.pl
16.09.2010. g. 19:00 Przedpremierowy bal u Tfojej Starej, Kraków ul.Grodzka 38

Oficjalna premiera na Targach MusicMedia (23-25.09.2010.) w Krakowie - koncert 24.09.2010. g 16:00
AK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.