Facebook Google+ Twitter

Tournée Harlem Gospel Chór po Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-20 08:35

W Krakowie, Toruniu i Warszawie wystąpi słynny chór z Harlemu, śpiewający muzykę gospel. Artyści z Nowego Jorku odbywają kolejne tournée po świecie z nowym repertuarem. Do Polski przyjeżdżają już po raz kolejny - mówi Agata Łoszewska, przedstawiciel organizatora koncertów w Polsce.

Jutro - w niedzielę, 21 grudnia - chór wystąpi w Krakowie. Kolejne koncerty odbędą się: 22 grudnia - w Toruniu, w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i we wtorek, 23 grudnia - w warszawskiej Sali Kongresowej.
35 najbardziej utalentowanych śpiewaków z Harlemu, czarnej dzielnicy Nowego Jorku, co roku wyrusza w światową trasę koncertową, podczas której zbiera fundusze na cele charytatywne oraz niesie posłanie miłości i pokoju. Chór sięga do korzeni muzyki gospel - matki jazzu i bluesa, ubarwiając ją popisami solowymi. W swoim repertuarze łączy stare pieśni gospel ze współczesną czarną muzyką R&B i własnymi utworami. W ich brzmieniu słychać jazzowe i bluesowe rytmy oraz muzyczne aluzje do twórczości takich legend, jak Billie Holiday czy Louis Armstrong. W tym roku przyjeżdżają do Polski z zupełnie nowym repertuarem.

Chór koncertował dotąd na wszystkich kontynentach, m.in. z Whoopie Goldberg, Dianą Ross, a ostatnio z Gorillaz i Cindy Lauper. W 2004 r., razem z U2, artyści śpiewali w Rockefeller Center, aby wspomóc Światowy Fundusz Nadziei w pomocy chorym na AIDS w Afryce. Podczas tournée po Polsce w 2006 roku, wystąpili w towarzystwie zespołu Sistars i Mieczysława Szcześniaka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.