Facebook Google+ Twitter

Towary Zastępcze Live - premierowy występ Gdyni!

27 lipca w gdyńskim klubie Ucho wystąpi z premierowym koncertem projekt muzyczno-poetycki Towary Zastępcze. Występ uświetnią Jacek Kulesza z projektem Trio Waliza & Tamburyn oraz vj Lady Divia.

Zespół pieśni, tańca i różańca Towary Zastępcze, po licznych widmowych występach w kraju i za granicą, ma zaszczyt zaprosić Państwa na koncert, który odbędzie się w gdyńskim klubie Ucho w piątek, 27.07, o godzinie 20.

Koncert zespołu uświetni znany i znakomity gitarzysta Jacek Kulesza (Homosapiens, Von Zeit), występujący pod szyldem Jacek Kulesza Trio Waliza & Tamburyn ze swoim ekstraordynaryjnym programem, w ramach którego łączy melodyjność gitarowych piosenek o dużej dawce energetyczno-emocjonalnej z potężnym, transowym beatem i niebanalnymi tekstami.

Towary Zastępcze zaprezentują utwory z albumu "Ciche dni" w zupełnie nowych aranżacjach, uwzględniających aktualny skład zespołu (Borys Kossakowski - instr. klawiszowe, sampler, wokal, Jarosław Marciszewski - gitara, Sławomir Draczyński - bas, Jakub Świątek - perkusja, Michał Piotrowski - wokal, Piotr Czerski - wokal). Oprawę wizualną koncertu zapewni występująca gościnnie VJ Lady Divia. Materiał z "Cichych dni" przekuty na język żywych instrumentów nabrał kosmicznego flow improwizacji oraz porażającej nerwy energii.

Towary Zastępcze to zespół założony w 2003 roku przez Czerskiego i Piotrowskiego. W pierwszym okresie działalności Towary Zastępcze programowo i manifestacyjnie unikały tworzenia jakiejkolwiek muzyki. Z upływem lat utrzymywanie stałego, wysokiego poziomu artystycznego milczenia stawało się jednak coraz trudniejsze, a między członkami grupy dochodziło do spięć na tle odmiennych wizji dalszego zastoju. Ostatecznie w kwietniu 2006 roku do zespołu dołączył kompozytor Borys Kossakowski (wcześniej zaangażowany m.in. w projekt Wszyscy). To wydarzenie rozpoczęło drugą fazę działalności Towarów Zastępczych - niechętne tworzenie utworów na pierwszy album ("Ciche dni", Korporacja Ha!art, 2006).

Muzyka Towarów Zastępczych najczęściej określana bywa mianem depresyjnego elektroreggae, chociaż niektórzy krytycy wolą umieszczać ją w nurcie melancholijnego, industrialnego postdisko. Wydaje się jednak, że próby ścisłego kategoryzowania skazane są na niepowodzenie - Towary Zastępcze łączą bowiem elektronikę z hiphopowymi bitami, energetyczne gitary z klasycznymi aranżacjami fortepianowymi, free-jazz i nu-jazz z reggae i dubem, a piosenkę autorską z minimal music. Brzmienie Towarów Zastępczych, będące wypadkową tych szerokich zainteresowań i przenikających się wpływów stylistycznych, sytuuje materiał z płyty "Ciche dni" w amorficznej, falującej przestrzeni dźwiękowej pomiędzy takimi grupami jak Świetliki i Kombi.

Jacek Kulesza / Towary Zastępcze, lady divia
Ucho, Gdynia, 27.07 (piątek), g. 20.00,
bilety: 8 zł

INFORMACJE DODATKOWE

Ucho
www: http://ucho.com.pl/

Jacek Kulesza
www: http://www.jacekkulesza.com/
myspace: http://myspace.com/jacekkuleszatrio

Towary Zastępcze
www: http://towary.art.pl/
myspace: http://www.myspace.com/towary
last.fm: http://tiny.pl/wqvn

lady divia
www: http://www.divia.art.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Nie chodzi nawet o autopromocję. Po prostu - staramy się, by link nie traktowano jak płotu, na którym rozlepia się taśmowo produkowane plakaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha! A ja daje plusa i gratuluje, ze w koncu premiera TZ w wersji live. Czekalem od wydania plyty. I tym razem sie nie doczekam, bo nie bedzie mnie w Trojmiescie;( Panie Borys, planujecie wiecej koncertow? (info moze byc na priv, zeby wiecej Cie nie oskarzali o autopromocje:P).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kpina, nie kpina, ale zaswędziało, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A minusujcie sobie na zdrowie, redakcja przepuściła, więc o co wam chodzi? Taki sam artykuł ukaże/ukazał się na Trójmieście, w Wyborczej, Dzienniku, czemu nie na w24? Bo tu piszą tylko idealiści? Kpina...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja także popieram zdanie Oliwii. To raczej nie fear. Przykro mi, daję minusa. Podpisuję się pod Wami czterorącz :-D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję się pod słowami Oliwii. Oburącz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus. Autorze, jesteś członkiem opisywanego zespołu - nie uczciwiej byłoby napisać "zapraszam Was na swój koncert" ?! To miejsce nie służy do wklejania informacji PRowych i udawania, że są obiektywnym dziennikarskim materiałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.