Facebook Google+ Twitter

Towarzystwo Bambrów Poznańskich odbierze europejską nagrodę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-27 09:45

Towarzystwo Bambrów Poznańskich odbierze dziś Europejską Nagrodę Obywatelską. Wyróżnienie to przyznaje Parlament Europejski.

Wśród uhonorowanych znalazało się 37 instytucji lub osób prywatnych z całej wspólnoty, w tym poznańskie towarzystwo. Nagrodzono je za działania na rzecz integracji europejskiej i porozumienia między narodami. O nagrodę dla bambrów wnioskował europoseł i zarazem kandydat do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek. On też wręczy Marii Paradowskiej szefowej towarzystwa okolicznościowy medal.

Wyróżnieniu nie towarzyszy żadna inna gratyfikacja, nagroda ma charakter symboliczny. W uroczystości wezmą udział władze miasta, wojewoda, marszałek, będzie także delegacja z niemieckiego Bambergu.

Europejską nagrodę obywatelską przyznano w tym roku po raz pierwszy. Z Polski uhonorowano pięć instytucji lub osób prywatnych. Oprócz bambrów jest to między innymi Polska Akcja Humanitarna. Uroczystości wręczenia wyróżnień mają charakter lokalny i zawsze odbywają się jak najbliżej miejsca zamieszkania osoby nagrodzonej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.