Facebook Google+ Twitter

Towarzystwo Praw i Godności Dziecka uhonorowało darczyńców

Po raz 18. chorzowskie Towarzystwo Praw i Godności Dziecka Wyspa zorganizowało koncert, podczas którego podziękowało wszystkim swoim darczyńcom.

Dwa największe serca otrzymali: prezydent miasta - Marek Kopel i przewodniczący RM - Henryk Wieczorek / Fot. Łukasz WieczorekTegoroczny koncert Bardów Śląskich odbył się po raz pierwszy w Chorzowskim Centrum Kultury. Podczas imprezy zaprezentowały się dzieci dwóch chorzowskich szkół podstawowych oraz zespół "A dlaczego nie?".

Jest komu i za co dziękować. - Można to potraktować w kategorii cudu – liczba osób i instytucji, która chce wesprzeć „Wyspę” jest zdecydowanie większa niż w latach poprzednich. Dzięki temu udało się zrobić naprawdę dużo fajnych, szalonych rzeczy dla dzieciaków. Bardzo ważne w tym wszystkim jest to, żeby autentycznie podziękować – powiedzieć, że pomoc tych ludzi faktycznie ma sens, przy okazji na wielkim ekranie ukazując efekty naszej pracy – mówił prezes „Wyspy” Stefan Sierotnik.

Każdy z darczyńców otrzymał dyplom oraz pamiątkowe pluszowe, czerwone serce – symbol dobra i miłości, którą ludzi roznoszą ze sobą po świecie.

Dziękowano za otwartość, gościnność, wspaniałe wypieki, bezpłatne przewozy dzieci i młodzieży, pomoc przy organizacji imprez...- długiej liście zasług darczyńców nie było końca.

Rozdano ponad 70 takich serduszek – to naprawdę rekordowa ilość – i jak mówi szef „Wyspy”– nie rozdano wszystkich. - W sumie było ich 130. Część osób nie mogła być obecna, ale my jesteśmy tacy, że dotrzemy do nich ze słowem „dziękuję” na pewno.

Chorzowska "Wyspa" działa od 1990 roku. Jest jedną z wielu organizacji pozarządowych, która pomaga dzieciom. Dobro maluczkich jest dla niej najwyższym celem. Poprzez organizacje licznych akcji i koncertów zbiera środki potrzebne do dalszej działalności. Marzeniem, do którego dążą teraz pracownicy i wolontariusze Wyspy jest możliwość całodobowych dyżurów. Wtedy o każdej porze dnia i nocy - można będzie udzielić pomocy tym, którzy tego potrzebują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.