Facebook Google+ Twitter

Towarzysz Vader kandyduje na prezydenta Ukrainy

Kandydat Internetowej Partii Ukrainy jest niecodziennym uczestnikiem wyścigu po fotel prezydenta. Udział Dartha Vadera zakrawa na happening, aczkolwiek pieniądze jakie wiążą się z jego kampanią wyborczą nie są iluzją.

Towarzysz Darth Vader i Internetowa Partia Ukrainy w wyborczym animuszu, GlobalVoices; licencja: CC3.0 / Fot. GlobalVoices29 marca 2014r. zostanie oficjalnie ogłoszona kandydatura Mrocznego Lorda Sithów, Dartha Vadera, wiceprzewodniczącego Internetowej Partii Ukrainy. Moc tej nomenklatury podkreślił szef IPU, Dmitrij Gołubow: "Zgodnie z rezultatami wewnątrzpartyjnych wyborów zdecydowane zwycięstwo odniósł towarzysz Vader." Hasła przewodnie kandydata na prezydenta Ukrainy są obietnicami przemiany kraju w imperium i przywrócenie jego dawnej świetności oraz jak cytuje towarzysza Vadera serwis Russia Today: "Jestem gotów wziąć na siebie odpowiedzialność za losy tego kraju, jeśli obywatele wyświadczą mi ten wysoki zaszczyt."

Towarzysz Vader dał się już poznać na Ukrainie przy okazji pokazowych akcji przejmowania urzędów. Przykładowo, w listopadzie 2013r. Gwardia Imperialna wniosła go w lektyce do urzędu miasta Odessy. Obwołał się tam burmistrzem. Oczywiście, jego misja była wypełnieniem rozkazów Imperatora Palpatine`a.

Zaangażowanie Internetowej Partii Ukrainy w życie kraju nie jest tylko marginalnym i efemerycznym przedsięwzięciem. IPU (link) na swojej stronie internetowej deklaruje poparcie 11 milionów obywateli (!). Wykazywanie przez Dmitrija Gołubowa siły głosów czwartej części ukraińskiej populacji (całkowite zaludnienie - ok. 45,500,000 osób) należy przyjmować z niejaką rezerwą. Co prawda, IPU nie jest tylko Kopciuszkiem na arenie politycznej, ale trzeba przyznać, że działalność Gołubowa jest po części postrzegana w kategoriach przestępstw kryminalnych. W 2013r. Lord Sithów występował w obronie IPU wobec ukraińskiego ministra sprawiedliwości, który wskazywał na nielegalne działania partii. Towarzysz Vader pojawił się w gmachu ministerstwa we właściwym sobie stylu.Towarzysz Vader podkreślał w wywiadach zainteresowanie jego mistrza Ukrainą: "Moc jest tutaj silna."

Pretendujący do godności prezydenta musi zarejestrować swoją kandydaturę do dnia 4 kwietnia. Akces może wyjść od partii politycznych lub za własną propozycją. Każdy kandydat musi wpłacić około 236,000 dolarów do komisji wyborczej, co jest wymogiem formalnym. Lord Vader powiedział, że finansowanie jego kampanii wyborczej pochodzi z Internetowej Partii Ukrainy.

Internetowa Partia Ukrainy datuje się jako zalążek na 2007r. Oficjalnie założona w lutym 2009r., a zarejestrowana w kwietniu 2010r. Była 174 zalegalizowaną partią na Ukrainie. Głową przedsięwzięcia jest obecny szef, czyli Dmitrij Gołubow. Głosił powstanie pierwszej Internetowej Partii na świecie i powołanie na Ukrainie "elektronicznego rządu przeciwko biurokracji." W 2012r. był bliski uzyskania jednego miejsca w parlamencie. Źródła podają, że nosi pseudonim "Script" i popadł w konflikt z prawem w 2005r. Jego specjalnością były karty kredytowe i wszelakie machinacje z nimi związane; mówiono o milionach dolarów strat. Jego osobą są wciąż zainteresowane amerykańskie służby. Gołubow uchodzi za wcale zdolnego hakera i ukraińskiego cyberbossa. Uważa, że sensacje jakie narastają wokół jego osoby to nieporozumienie i stara się unikać komentarzy. Przedstawia się jako obywatel pełen cnót: "Należę do rzadkiej kategorii ludzi, którzy wchodzą do polityki nie dla zysku, ale dla idei."

Program IPU to przede wszystkim komputeryzacja w każdym calu. Zastąpienie rządu jego elektronicznym odpowiednikiem. Chce znieść podatek VAT, optuje za alternatywnymi źródłami energii, zniesieniem poboru i stworzeniem armii zawodowej. Jest orędownikiem zapewnienia Ukrainie statusu mocarstwa atomowego. Rozgłos jaki przysparza partii wizerunek odwołujący się do "Gwiezdnych Wojen" sprawia wrażenie subtelnej agitacji za nuklearnym arsenałem.

źródła: Głos Rosji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

„Wprawdzie to nie parobek, ale zawsze z ludu."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.