Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19712 miejsce

„Towarzysze czas wstawać!” - recital Lecha Dyblika w Zamościu

Lech Dyblik, aktor i bard zaśpiewał rosyjskie piosenki w Perłowym Ogródku na Rynku Wodnym w Zamościu. Recital odbył się w ramach 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Po filmie odbyła się projekcja filmu "Wiwisekcja".

 / Fot. Tadeusz KowalskiLech Dyblik urodził się 30 sierpnia 1956 roku w Złocieńcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym "Noc poślubna w biały dzień" w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek", "Zemsta" i "Wesele", czy też w serialach "Boża podszewka", "Sukces", "Wiedźmin" czy "Świat według Kiepskich".

 / Fot. Tadeusz KowalskiJego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. "Bandycka dusza", zaś w 2012 r. "Dwa brzegi", pod koniec 2014 roku wystąpił w teledysku do piosenki Sławomira Zapały „Megiera”.
Po występie, również na Rynku Wodnym odbyła się projekcja filmu Mariana Kutiaka pt. "Wiwisekcja". To wstrząsająca opowieść o życiu w świecie alkoholu, z alkoholem i dla alkoholu. Aktor Lech Dyblik opowiada o sobie, o uzależnieniu i myślach samobójczych. O upadku na samo dno, ale też o odnalezieniu sensu w życiu, wyzwoleniu z wyniszczającego nałogu.

Recital i projekcja filmu odbyła się w ramach 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”, którego organizatorami są ZCF "Stylowy", TVP, TVP Historia, TVP 3 Lublin i miasto Zamość.
 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski
Łukasz Kot / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.