Facebook Google+ Twitter

Toyota bagatelizowała skargi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 10:47

Wycofanie do naprawy milionów samochodów marki Toyota może nie rozwiązać całkowicie problemu nagłego przyspieszenia tych aut. Przyznał to podczas przesłuchań w amerykańskim kongresie szef Toyota Motor Sales USA James Lentz.

W pierwszym dniu przesłuchań przed komisja Energii i Handlu James Lentz przyznał, że Toyota przez długi czas bagatelizowała skargi swoich klientów. "Przyznajemy się do błędów. Przepraszamy za nie. Wyciągamy z nich wnioski". Lentz poinformował, że Toyota instaluje w swoich samochodach nowy system hamowania, który zatrzyma samochód w razie nagłego przyspieszenia. W ten sposób zostało już naprawionych 800 tysięcy toyot. "Jestem przekonany, że uda nam się odzyskać zaufanie klientów do jakości i niezawodności naszych samochodów". Lentz przyznał, że Toyota nie jest w stu procentach pewna, gdzie leży problem nagłego przyspieszenia i dlatego nadal sprawdza hipotezę o wadach systemu elektronicznego. Szef Toyota Motor Sales USA podkreślił jednak, że dotąd nie stwierdzono usterek elektroniki.

W pierwszym dniu przesłuchań przed kongresem USA, jako świadek wystąpiła Rhonda Smith, która w 2006 roku przeżyła awarię swojego Lexusa. Kobieta opowiedziała o tym, że jej samochód rozpędził się do 160 kilometrów na godzinę, nie reagował ani na hamulce ani nawet na wrzucanie biegu wstecznego. Auto zatrzymało się dopiero po przejechaniu z dużą prędkością 10 kilometrów.

W środę w Kongresie USA zeznania będzie składał prezes całego koncernu Toyota, wnuk twórcy tej firmy Akio Toyota.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.