Facebook Google+ Twitter

Trąba powietrzna przeszła nad Kutnem! Drzewa wyrwane z korzeniami

W poniedziałek około godziny 20 nad Kutnem przeszła trąba powietrzna, która najbardziej dała się we znaki w okolicach osiedla Łąkoszyn. Trąba powaliła drzewa, urwała linie wysokiego napięcia i przewody telefoniczne. Strażacy przez całą noc usuwali skutki wichury.

Złamana część drzewa wraz z korzeniem na zewnątrz leżało na chodniku. Co prawda nie widać, że jest to chodnik, po którym chodzą piesi. / Fot. Piotr Panfil- To były sekundy, kiedy wszystko latało w powietrzu, a to liście, gałęzie. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby drzewo za drzewem się tak łamało i wyrywało ze sobą korzeń. Przecież te drzewa mają po kilkadziesiąt lat. To są porządne, grube i ciężkie konary, korzenie - relacjonuje Wiadomościom24.pl, świadek, który widział na własne oczy trąbę powietrzną. - Ja mieszkam na ulicy Rychtelskiego i wyszedłem zobaczyć co się dzieje, co tak głośno i zobaczyłem właśnie taki, że tak powiem, kataklizm - dodaje emocjonalnie.

Straż pożarna wycina drzewo, które mogłoby przewrócić się na dom, w którym mieszkają ludzie. / Fot. Piotr PanfilNajwięcej szkód trąba powietrzna narobiła na trzech ulicach: Łąkoszyńskiej, Rychtelskiego i Troczewskiego. Przez ponad godzinę ulice Troczewskiego i Rychtelskiego były nieprzejezdne. Ruchem kierowała policja i straż miejska. Kierowcy musieli jeździć objazdami przez całe miasto. Na tych dwóch ulicach leżały całe drzewa z z wyrwanymi korzeniami. Drzewa także łamały się na posesje i na budynki, lecz na szczęście nikomu nic się nie stało. Również piesi nie mogli swobodnie przejść. Chodniki zostały zamknięte dla ludzi i cały teren zabezpieczono taśmą.

Tak wyglądały chodniki zaraz po przejściu trąby powietrznej. / Fot. Piotr PanfilNa ulicach było totalnie ciemno, nic nie było widać. Lampy, które oświetlały ulice nie działały, zerwane zostały przewody wysokiego napięcia. Na szczęście mieszkańcy mieli prąd normalnie w swoich domach.

Póki co nie wiadomo, jak potężnie silna była trąba powietrzna skoro wyrywała potężne drzewa z korzeniami i narobiła tyle strat.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.