Facebook Google+ Twitter

Trąba powietrzna przeszła nad Mazowszem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-22 17:57

Zerwane dachy, uszkodzone budynki, połamane drzewa - to efekt nawałnicy, która przeszła nad Mazowszem. Nikt nie został ranny.

Burza i trąba powietrzna pojawiły się nagle. Nawałnica trwała kilka minut. Nikomu nic się nie stało, ale szkody wyrządzone przez żywioł są poważne. Według informacji straży pożarnej uszkodzone zostały dachy kilku domów, a jeden został całkowicie zerwany. Uszkodzone zostały też dachy pięciu budynków gospodarczych.
Usuwanie skutków nawałnicy potrwa wiele godzin.

Chwile grozy przeżyli też mieszkańcy Woli Goryńskiej, miejscowości w gminie Jastrzębia (mazowieckie). Trąba, która przeszła nad wsią, zerwała dachy z kilku budynków mieszkalnych. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale usuwanie szkód potrwa co najmniej kilka dni.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 13. Bardzo silny wiatr zerwał dach z czterech domów i pięciu budynków gospodarczych. - Zerwany dach z budynku mieszkalnego przeleciał 50 metrów, zerwał linię powietrzną, a następnie wpadł na sąsiednią posesję i na pobliską drogę - mówi Paweł Frysztak, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. - Burza trwała krótko, ale wiatr wiał z bardzo dużą siłą - dodaje Paweł Frysztak.

Dach nad głową straciła trzyosobowa rodzina, która najprawdopodobniej zbliżające się święta będzie musiała spędzić poza domem. - To było 15-20 sekund, trąba pozrywała dachy. Od samych podstaw szczyty połamało, pozrywało wszystko - mówi Janusz Suwalski z Woli Goryńskiej, którego dom ucierpiał najbardziej.

Problem mają również inni mieszkańcy wsi. Zerwany dach zniszczył linię energetyczną, cała wieś pozbawiona jest prądu. Na miejscu kilka jednostek straży usuwa zniszczenia i zabezpiecza dachy folią, by ewentualne opady nie spowodowały kolejnych szkód.

Źródło: tvn24.pl i IAR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.