Facebook Google+ Twitter

Trąba powietrzna przewróciła autokar z zespołem "Śląsk"

Na drodze krajowej nr 1 na wysokości Mykanowa k. Częstochowy wiatr przewrócił jadący autokar. W środku byli artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". 40 osób jest rannych. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do częstochowskich szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obrażenia to głównie stłuczenia i otarcia. Do zdarzenia doszło około godziny 20.

Wypadek autokaru Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk na trasie Warszawa - Katowice. Przyczyną wypadku była wichura, jaka przeszła nad województwem śląskim 15 sierpnia. Nawałnica powaliła wiele drzew i pozrywała dachy. / Fot. PAP Maciej KurońPrzechodząca w okolicach Częstochowy trąba powietrzna przewróciła jeden z dwóch autobusów jadących w stronę Katowic drogą krajową nr 1. Pojazd przekoziołkował, a następnie staranował jadący obok samochód osobowy. Następnie zderzył się z nadjeżdżającą alfą romeo, na koniec wpadł do rowu.

30, spośród 40 rannych osób, to artyści zespołu "Śląsk", którzy wracali z Bełchatowa. Chwilę po wypadku, na nogi postawione zostały wszystkie służby ratunkowe.

Trąba przechodzi nad Polską

Trąba powietrzna przechodzi nad Polską. Żywioł przetoczył się nad województwami opolskim, śląskim i łódzkim.
W wyniku trąby powietrznej zginęły dwie osoby. Rzecznik straży pożarnej Paweł Frątczak powiedział IAR, że jedna osoba zginęła w miejscowości Kalina pod Częstochową, druga zaś została porażona prądem z zerwanej przez wiatr linii energetycznej.

W samym województwie śląskim zniszczonych zostało ponad sto budynków. Do wielu miejsc strażakom nie udało się dotrzeć z powodu powalonych drzew, które blokują drogi.

Zerwane tory kolejowe

Rzecznik prasowy PKP Krzysztof Łańcucki powiedział IAR, że w rejonie Strzelec Opolskich całkowicie jest przerwany ruch kolejowy. Problemy z napięciem elektrycznym występują na północnej Opolszczyźnie i na północy województwa śląskiego.

Rzecznik PKP poinformował, że drzewa przewróciły się na sieć trakcyjną między Częstochową a Warszawą.
Zdaniem Łańcuckiego, zakłócenia w komunikacji kolejowej mogą występują także na trasie Łowicz - Sochaczew.

Źródła: TVP Info, gazeta.pl, IAR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tej nocy dużo osób nie zapomni ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

nieźle waliło w nocy, gdy patrzałem na błyskawice które czasem błyskały kilka razy w ciągu sekundy to przypominało mi to strzelającą artylerię

Komentarz został ukrytyrozwiń

własnie podano, ze w okolicach Lublińca w Rusinowicach trąba powietrzna zmiotła całą ulicę..i pomyśleć, że niedawno tam byłam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.