Facebook Google+ Twitter

Tradycyjna kapusta z grochem

W kalendarzu trzy kolejne, czerwone cyfry, deszczowy poranek po wczorajszym ucztowaniu skłania do lektury pod ciepła kołdrą, ale pies też człowiek i swoje potrzeby ma.

 / Fot. WikipediaZałatwia te potrzeby na osiedlowych trawnikach, ciągnąc w obwąchane miejsca i otrzepując co i raz sierść z kropel deszczu. Puste uliczki zaludniamy ja z Fumcią oraz trzech sąsiadów ze swoimi kundlami. Mokniemy solidarnie, ale w celach wyższych, czego nie da się powiedzieć o niezmiennym, rozczochranym elemencie krajobrazu, zbierającym puszki po napojach. Puszek wyjątkowo na trawnikach dużo, ale dziś nie będzie miał ich gdzie sprzedać.

Lepiej sytuowani koledzy, ze stałego zgromadzenia moczymordów, w taki dzień i taką pogodę, jeszcze na naradę o życiu nie przyszli. Nikt nie zafunduje, nikt nie pożyczy. No i sklep - zamknięty na tak zwane cztery spusty.

Wlokę się na końcu smyczy, rozmyślając o psich sprawach, a szczególnie o jednej, którą zasygnalizowała na naszym portalu pani Daria Wileńska, zanim jeszcze wszystkie inne tematy zeszły do podziemia wobec nawału tematyki świątecznej.

Rzecz w tym, że „Jeżeli kupiłeś psa, fiskus może zażądać od ciebie 2-procentowego podatku od ceny, jaką za niego zapłaciłeś.” Patrzę więc z satysfakcją na zadarty ogon mojej kudłatej mieszanki, bo żaden fiskus nie posądzi mnie o dochody, demonstrujące się wyrafinowanym psim rasizmem.

Oglądam się na zbieracza puszek i dochodzę do wniosku, że ma człowiek, nie tylko dzisiaj, wyjątkowo skomplikowaną sytuację życiową. Taką, która usprawiedliwiłaby szaber w jakimkolwiek supermarkecie, do czego wezwał w przypływie dobrego serca i troski o bliźniego Ojciec Tim Jones.

Spodobało mi się owo wezwanie jak nie wiem co! Wielebny bowiem, z ogromną znajomością rzeczy zatroszczył się głównie o naszych rodaków, którzy przebywają w Anglii wyłącznie z powodu wyjątkowych komplikacji życiowych. Inne powody w rachubę przecież nie wchodzą, co najlepiej widać na przykładzie byłego premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Tak - dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd;
http://rafal-nowak.blogspot.com/2008/02/jak-uywa-cudzysowu-aby-poprawie-pisa-w.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i jutro do pracy rodacy, co by po kapuście z grochem zbytnio nie gazować współpracowników , polecam dobre wytrawne wino.
Pani Jadwigo dzięki Pani czas mojego przebywania przed monitorem uważam za dobre lekcje, na naukę nigdy nie jest za późno,szczególnie dla mnie człowieka od łopaty i sekatora.
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu - byc uznaną za osobę, która miesza kaduceuszem, nawet w cudzysłowiu -
- to, wobec jego symboliki - wielki zaszczyt. :)
Czuję się znacznie skromniej...

Ewo - ja i w przenośni i na talerzu. Bo lubię, rzekłam, bo lubię! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie chciałem. Ale zostałem sprowokowany, przez Panią Jadzię. Gdyby nie zamieszała swym "Kaduceuszem", to bym nic nie mówił. Poczułem się niczym ten sztubak wywołany do tablicy. Więc mówię. Pani Jadziu! Dziwactwa nie są domeną starożytnych cesarzy. Dzisiaj, tuż obok, Nasi "Wielcy Sąsiedzi i Przyjaciele" budują "Nord Stream", twierdząc, że to przedsięwzięcie nie wymierzone przeciwko Polsce i że to niby taniej i korzystniej dla Unii Europejskie. Mój znajomy, spotkany tak na ulicy, nie na psim spacerze, powiedział: Tadeusz Te "......", aby dopiec Polsce gotowi poprowadzić gazociąg Moskwa - Berlin, nawet via księżyc.
A to co teraz powiem, samo jakoś się wypsnęło, Absurdów nie trzeba szukać daleko. One istnieją wokół nas.
Póki co Trzymajcie się Dzielnie w Krainie .......!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja, droga Jadwigo, także pozwoliłam sobie na świąteczny groch z kapustą, ale w dosłownym tego słowa znaczeniu. Potrawa prosta jak obręcz od beczki po kiszonych ogórkach, a doznań smakowych co nie miara. Pozdrawiam świątecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I te wszystkie przemyślenia podczas spaceru z Fumcią?!
Choć to kapusta z grochem, czy groch z kapustą, to jednak ... :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

heheh.... nic więcej z siebie nie wyduszę. udziec z jagnięcia leży mi . popijany dość ci$ężkim winem. kapuche i i groch odpu.ciłam...;;)))
Pozdrawiam świątecznie, Pani Jadwogo i życzę co najlepsze także czytelnikom.;)).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jakby kto pytał co to jest perpetuum mobile, to może tu znajdzie odpowiedź." 5/5 :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.12.2009 14:25

"Sam cesarz wprawdzie skończył marnie, ale końskie łby na stanowiskach rozmnożyły się nadzwyczajnie, dokonując ekspansji do kraju w centrum Europy."

Zmieniłbym może "kraju" na "krajów", poniewaz sentymenty do przedchrystusowego Rzymu, zauważam również na lewym brzegu Odry... :)

"Kapusta z grochem" jest całkiem ok. Jednak w żołądku, nie 30 - 40 cm wyżej... Czy możemy mieć pretensje do Ojca Tima? Ależ skąd: duchownemu obca przecie anatomia... :)

Oczywiście 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.