Facebook Google+ Twitter

Tradycyjne jarmarki w Ołomuńcu

Czeska Organizacja Turystyczna zaprasza czytelników na tradycyjne jarmarki do Ołomuńca. Materiał przekazany dla prasy z Czechtourismu z Warszawy

 / Fot. Olomunc
Wyjątkowa świąteczna atmosfera towarzyszy jarmarkom bożonarodzeniowym w pięknym mieście Ołomuniec na środkowych Morawach. Na gości czeka urozmaicony program kulturalny, miedzy innymi wystapienia muzyczne, teatralne dla dzieci i dorosłych, wspólne śpiewanie kolęd. Poznamy regionalne zwyczaje świąteczne, możemy podziwiać piękne szopki betlejemskie, rozmaite wyroby rzemieślnicze, spróbować przysmaków regionalnych i delektować się gorącym miodem pitnym czy grzanym winem.

Ołomuniec, historyczna stolica Moraw, szczyci się drugim po Pradze zabytkowym zespołem w Czechach. Na liście UNESCO znajduje się wspaniała barokowa kolumna Najświętszej Trójcy, upamiętniająca epidemię moru, z niewielką kaplicą wewnątrz i figurami świętych patronów miasta i kraju ulokowanych na kilku poziomach. Na malowniczych rynkach (Dolnym i Górnym) znajdziemy przepiękne, kolorowe kamieniczki, pałacyki i zabytkowe fontanny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.