Facebook Google+ Twitter

Trafiona inwestycja w Kołczygłowach - Orlik 2012

Gmina Kołczygowy jako jedna z gmin powiatu bytowskiego może pochwalić się obiektem sportowo-rekreacyjnym Orlik 2012, wybudowanym w ramach realizacji programu „Moje Boisko - Orlik 2012”. Obiekt ten do użytku został oddany w maju 2009.

Orlik 2012 Kołczyglowy / Fot. Ewelina DolnaProgram „Moje Boisko - Orlik 2012” przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystki zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem programu jest udostępnienie przede wszystkim dzieciom i młodzieży oraz osobom dorosłym nowoczesnej infrastruktury sportowej, w celu aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez uprawianie sportu.

W Kołczygłowach kompleks składa się z: boiska do piłki nożnej, wielofunkcyjnego boiska do gry w piłkę koszykową i siatkówkę oraz bieżni lekkoatletycznej. Mieszkańcy, mają więc duży wybór. Orlik w Kołczygłowach jest ciągle oblegany, do południa w czasie zajęć szkolnych korzystają z obiektu nauczyciele wychowania fizycznego, natomiast po południu i po obowiązkowych zajęciach szkolnych na obiekcie odbywają się treningi oraz zajecia pozalekcyjne z rekreacji ruchowej. Boisko jest oblegane do godz. 22,
zarówno przez trenujących piłkarzy i lekkoatletów jak i również przez amatorów rekreacji ruchowej.

Ruch, zabawa, ciało, umysł[

Budowa kompleksu sportowego na terenie gminy Kołczygłowy była inwestycją trafioną, świadczy o tym nie tylko ilość mieszkańców odwiedzających boisko, ale również wyniki i osiągnięcia lokalnych sportowców. Dzieci mają zaś miejsce, w którym mogą spędzić wolny czas. - Mój syn to potrafi caly dzień spędzić na Orliku, przyjdzie ze szkoły, zje obiad, odrobi lekcje i od razu biegnie na boisko - opowiada jedna z mieszkanek Kołczygłów.
Orlik 2012 Kołczygłowy / Fot. Ewelina Dolna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdzisław Żeliszek
  • Zdzisław Żeliszek
  • 29.08.2011 23:30

sporo inwestycji zakamuflownaych jest w pitstopach w grze platformula.pl
Pomysł na kampanię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.