Facebook Google+ Twitter

Tragedia 34-latki na kanale La Manche

Susan Taylor usiłowała przepłynąć kanał La Manche. Wyczyn miał przysporzyć pieniędzy Tęczowemu Hospicjum w Loughborough. Nie zdołała dopłynąć do brzegu, straciła przytomność i zmarła.

Kanał La Manche / Fot. Wikimedia 34-letnia Susan Taylor postanowiła wpław pokonać 21-milowy (blisko 40 km) odcinek kanału La Manche, by dzięki temu wyczynowi zebrać fundusze na rzecz swoich podopiecznych w Tęczowym Hospicjum w Loughborough. Dotychczas zebrała od sponsorów ponad 3 tysiące funtów.

Kobieta trenowała pływanie od ośmiu lat. Wystartowała z miejscowości Samphire Hoe niedaleko Dover o godzinie pierwszej w nocy w niedzielę. Do utraty przytomności doszło około godziny 18, kiedy wpłynęła już w rejon zatoki Wissant.

Jak poinformowała siostra Brytyjki wypadek nastąpił kilkaset metrów przed dopłynięciem do brzegu. Susan doznała nagle zapaści, straciła przytomność. Płynąca w łodzi obok dziewczyny załoga wyciągnęła ją z wody i przeprowadziła reanimację. Pomimo błyskawicznie udzielonej pomocy, która nadeszła też helikopterem, którym została przetransportowana w ciągu kilku minut do szpitala we francuskim Boulogne, zmarła. Śmierć nastąpiła w drodze do placówki.

Próba przepłynięcia kanału La Manche w tym wypadku zakończyła się tragedią.

Cieśninę między Francją a Wielką Brytanią przepłynęło już wielu śmiałków. Niektórym wyzwanie się nie powiodło. Niemniej nie brakuje chętnych, by pokonać trudne warunki kanału.

Temperatura wody jest niska, nawet w środku lata nie przekracza 15-18 stopni. Ze względu na bezpośredni kontakt z Atlantykiem, powierzchnia wody w Kanale jest zazwyczaj mocno sfalowana.

W cieśninie panuje ogromny ruch statków handlowych i promów pasażerskich. Źródłem największego niebezpieczeństwa dla pływaków w Kanale są prądy morskie, spowodowane przypływami i odpływami wód oceanicznych, wlewających się w cieśninę La Manche. Nie bez powodu po francusku „la manche” znaczy po prostu „rękaw”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.