Facebook Google+ Twitter

Tragedia i chamstwo z żużlem w tle

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-07 11:08

Falubaz jest najlepszym klubem w Polsce. Przyczynił się do tego cały sztab ludzi: sponsorzy, działacze, trenerzy, żużlowcy i kibice. Ci ostatni tworzą taką atmosferę wokół żużla w Zielonej Górze, jakiej nie ma w żadnym innym mieście.

 / Fot. PAP/Lech Muszyński"Myszom" oficjalnie kibicują znani dziennikarze, aktorzy, a z klubu zrobiono już nawet gwiazdę drugiego planu w znanym serialu komediowym. Ale od niedzielnego wieczoru, nie ma to żadnego znaczenia. O tym się nie mówi. To znaczy o zielonogórskim żużlu mówi się dużo, ale niestety źle i przedstawia się go w bardzo ciemnym świetle.

Wszystko za sprawą chuliganów i bandytów, którzy po zwycięskim meczu Falubazu z Unią Leszno ruszyli do centrum miasta fetować tytuł mistrzowski swojej drużyny. I tam właśnie doszło do tragedii - jeden z uczestników fety stracił życie pod kołami samochodu policyjnego. Gdyby to było inne auto, miałaby miejsce "tylko" ludzka tragedia. A tak był dramat powiązany z burdą i manifestacją przeciwko policji. Bo w Polsce policjant to wróg numer jeden. Pijanym imbecylom szukającym zaczepki wystarczy iskra, najmniejszy pretekst, żeby zacząć uliczną wojnę. I stało się. Sytuacja dla bandytów wymarzona. Przecież to nie mógł być wypadek. To na pewno działanie umyślne. Policja chciała zabić specjalnie. To typowe myślenie wyznawców CHWDP. Nie wiem skąd się wzięła ta nienawiść do policji. Przecież większość tych ludzi, która rzuca w mundurowych kamieniami, nie pamięta nawet stanu wojennego, więc nie może mieć skojarzeń i złych wspomnień z ZOMO czy ORMO. A mimo to pobili policjanta prawie na śmierć. W dodatku kobietę…

Ja skrót CHWDP tłumaczę inaczej: CHuligani Won Do Paki.

I policja na szczęście ma podobne podejście, bo już zaczęły się zatrzymania i stawianie zarzutów. Niech żyje miejski monitoring. Już nikt nie może czuć się bezkarny.

Jeszcze nigdy, speedway nie był tak długo tematem numer jeden we wszystkich stacjach telewizyjnych. Mniej się mówiło o tej dyscyplinie, gdy Tomasz Gollob sięgał po tytuł IMŚ, a polska reprezentacja zdobywała Puchar Świata. Ciekawsza od sportu jest krew na pierwszej stronie. Smutne, ale prawdziwe.
(Tomasz Armuła (www.armulatomasz.wordpress.com))

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.