Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31382 miejsce

Tragedia młodych kolarzy w Kaliszu

Około godziny 13.00 w Kaliszu doszło do wypadku z udziałem młodych kolarzy.

Z informacji podanych przez stację TVN 24 wynika, że w wypadku rannych zostało 14 kolarzy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Ranni trafili do dwóch szpitali w Kaliszu. Rowerzyści mają od 12-19 lat.

Stan pięciu młodych kolarzy jest poważny. Najcięższe obrażenia wewnętrzne odnieśli chłopcy w wieku 12 i 13 lat. Obecnie są operowani. Pozostali poszkodowani mają połamane kończyny oraz liczne stłuczenia. Zdaniem świadków, czerwony polonez nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w grupę jadących kolarzy. Powodem mogło być zaśnięcie kierowcy. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Droga Kalisz - Łódź jest zablokowana. Trwa usuwanie skutków tego nieszczęsnego zdarzenia. Policja zorganizowała objazdy.

Grupa Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego przygotowywała się do nadchodzącego sezonu. W tym roku młodzi kolarze mieli uczestniczyć w zawodach mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy. Zdaniem opiekuna grupy, pomimo młodego wieku, są to doświadczeni rowerzyści. Grupę zabezpieczał samochód, odpowiednio oświetlony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Szczerze - to marzy mi się ogólnopolska akcja - coś w rodzaju "boisko w każdej gminie" - promująca właśnie tworzenie ścieżek rowerowych...tylko kogo to zainteresuje w dzisiejszym "czterokołowym światku" :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

O pojedynczych rowerzystach będących ofiarami wypadków drogowych rzadko się słyszy, a wypadki takie mają miejsce na porządku dziennym. A może by zainwestować w bezpieczeństwo rowerzystów, i przy okazji promować zdrowy styl życia, poprzez budowę - oddzielonych od dróg - ścieżek rowerowych, tak jak to zrobiono np. w Niemczech czy Danii? Wypadek w Kaliszu naświetla to, jak tragiczne w skutkach może być łączenie ruchu samochodów i rowerów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem to wczoraj w telewizji, za przeproszeniem - publicznej, to się naprawdę w głowie nie mieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Makabra, współczuć młodym kolarzom i ich rodzinom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.