Facebook Google+ Twitter

Tragedia nad Wisłą: utonął ojciec, dziecko i dwóch ratowników

Ojciec i jego 5-letnia córka oraz dwóch mężczyzn, którzy rzucili się na pomoc utonęło dzisiaj w Wiśle. Tragedia wydarzyła się w Ryczywole koło Kozienic, w pobliżu miejsca, w którym trzy tygodnie temu utopiła się 18-letnia radomianka.

33-letni mężczyzna spacerował po mieliźnie wzdłuż Wisły. Towarzyszyło mu troje dzieci. Nagle ojciec i jego 5-letnia córka zniknęli pod wodą. - Dwojgu pozostałym dzieciom udało się odskoczyć na brzeg – opowiada January Majewski z radomskiej policji. Na pomoc ojcu i córce skoczyli 34 i 37-letni znajomi, którzy razem z rodziną przyjechali nad rzekę. Również oni zniknęli pod wodą. Po chwili na miejscu zjawił się patrol straży rzecznej, ale na ratunek było już za późno. Pływający w patrolu policjant z Garwolina wyciągnął z rzeki pierwsze ciało – 33-letniego ojca. Pozostałych ofiar poszukiwali płetwonurkowie ze straży pożarnej. Po kilkunastu minutach wyłowili ciała dwóch pozostałych mężczyzn. Najdłużej poszukiwali ciała dziecka. Ciało udało się wydobyć dopiero około godziny 17.30.

Tragedia rozegrała się na oczach matki oraz rodzeństwa dziewczynki. - Przy rodzinie cały czas jest policyjny psycholog – zapewnia January Majewski. Na miejsce tragedii przyjechał również prokurator, który zarządził wszczęcie dochodzenia.

Policja apeluje o ostrożność. Sezon letni dopiero się zaczyna, a już na Mazowszu utonęło 15 osób, w tym sześć w regionie radomskim. Przez cały ubiegły rok na Mazowszu utonęło 10 osób.

Magdalena Sulich-Kosiec, Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Gdyby ktos wrzucił granat do namiotu w Polsce, to przypadek byłby głośny na całym swiecie. I zginęłyby także np. 4 osoby. A tu, w pokojowym kraju, pośród przyrody, na wakacjach i urlopie, idzie tata z córeczką i wpadają do jakiejś jamy tonąc. Na ratunek śpiesza znajomi i także toną - razem 4 osoby. Czy cos koszmarniejszego mogłoby sie przydarzyć w takim rajskim miejscu??? To w Czeczenii taki przypadek jest rzadki, a gdzie Cz. a gdzie Polska?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się domyślam, co czują żony i rodzice bohaterów, którzy się rzucili na pomoc tonącym. Ale nie napiszę, bo byłoby to okrutne z mojej strony. Za parę miesięcy, na spokojnie, można będzie ocenić ten wypadek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

strasznie mnie przejęła ta tragedia, z pewnością dlatego ze znałam tych ludzi.... byli tacy młodzi i odeszli tak szybko.. :( nie wyobrażam sobie co czują teraz ich żony/matki... te dzieci straciły ojców, a żony swoich mężów... czy jest cos gorszego?!! brak mi słów:-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

zgineli jak bohaterowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masakra;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.