Facebook Google+ Twitter

Tragedia? Nie dla wszystkich

Wyjątkowym brakiem empatii i poczucia dobrego smaku wykazali się redaktorzy serwisu alert24.pl, ogłaszając konkurs na najlepsze zdjęcie zrobione podczas tegorocznej powodzi w Polsce.

Społecznościowy portal informacyjny, w którym internauci zamieszczają informacje o ważnych bieżących wydarzeniach z Polski, postanowił wykorzystać ogromną tragedię, jaka spotkała tysiące naszych rodaków, do swoich celów promocyjnych.

„Powódź powoli mija, my tymczasem chcielibyśmy uhonorować Alertowiczów, którzy wysłali nam setki zdjęć, dostarczając informacji i sprawiając, że nasze relacje z powodzi były ciekawe i szczegółowe” - tymi słowami osoby obsługujące portal udowadniają, że nieszczęście powodzian traktują wyłącznie instrumentalnie - jako „materiał”, dzięki któremu chcą stać się bardziej interesujący.

Podczas gdy wiele instytucji i oddolnych inicjatyw, w tym również inne media, włącza się w organizację pomocy dla poszkodowanych przez żywioł poprzez zbiórki żywności, rzeczy i pieniędzy, jedyne co alert24.pl potrafił zorganizować w związku z powodzią to nagrody rzeczowe… dla zwycięzców swojego konkursu.

Serwis, którego podstawowym celem było dostarczanie cennych informacji z ostatniej chwili, wydaje się zmieniać swoje oblicze, zaczynając szukać sensacji, choć trzeba przyznać, że zaproponowany przez nich konkurs trudno by było sobie wyobrazić nawet w dużo bardziej kontrowersyjnych i agresywnie szukających rozgłosu portalach.

Pomysł na wybór najlepszego zdjęcia z powodzi został skrytykowany przez samych czytelników portalu. „Pogrzało was? Wybierz najpiękniejsze zdjęcie tragedii? Jaki konkurs będzie następny? Wybierz najpiękniejszy sposób zabijania?” - pyta ironicznie w komentarzu do artykułu jeden z alertowiczów.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.