Facebook Google+ Twitter

Tragedia podczas kolarskiego wyścigu!

Podczas wyścigu Gandawa-Wevelgem doszło do tragedii! Antoine Demoitie nie przeżył niedzielnych zmagań - kolarz zderzył się z innymi zawodnikami, a potem został potrącony przez motocykl.

 / Fot. Gwindylion PółnocnyDo kraksy na trasie niedzielnego wyścigu doszło do przejechaniu ponad 150 km - niestety zakończyła się ona tragicznie dla Antoine Demoitie. Kolarz zderzył się z czterema zawodnikami, po czym został potrącony przez motocykl. Jak relacjonowali świadkowie, zawodnik uderzył się w głowę.

Zmarł w szpitalu na oddziale intensywnej terapii w Lille. Francuska policja przekazała, że będzie wszczęte śledztwo, które będzie miało na celu wyjaśnić okoliczności śmierci sportowca.

"W chwili żalu i smutku nie chcemy dyskutować, ale jesteśmy sfrustrowani. Zawsze podkreślamy, że bezpieczeństwo zawodników musi być na pierwszym planie. Na ostatnim posiedzeniu Rady Kolarstwa Zawodowego (CCP) apelowaliśmy o szybkie ustalenie strategii w tym zakresie. Nie chcę nikogo oskarżać, ale przyczynić się do refleksji na temat odpowiedzialności każdego, by zapewnić najwyższy poziom uwagi, świadomości i kontroli standardów bezpieczeństwa" - powiedział szef CPA - Gianni Bugno.

Po wiadomości o śmierci Demoitie, smutku i żalu nie ukrywali inni zawodnicy - głos w portalach społecznościowych zabrali między innymi Marcel Kittel oraz Alberto Contador.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.