Facebook Google+ Twitter

Tragedia w Afganistanie!

Trzech polskich żołnierzy zginęło w zamachu w Afganistanie. Czwarty Polak jest w stanie ciężkim. To kolejne polskie ofiary misji stabilizacyjnej w tym kraju - razem w Afganistanie zginęło już ośmiu żołnierzy.

Nasi żołnierze w Afganistanie / Fot. Marcin Osman, "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska"Do tragedii doszło, gdy wóz patrolu bojowego HMMWV wjechał na zdalnie sterowany ładunek wybuchowy. Bomba najprawdopodobniej została podłożona przez Talibów. Zdarzenie miało miejsce nieopodal miejscowości Shawal, która jest położona 20 kilometrów od Ghazni.

Trzech polskich żołnierzy zginęło na miejscu, czwarty został ciężko ranny. Natychmiast został przetransportowany do szpitala śmigłowcem. Jego stan jest poważny, ale stabilny. Śmierć ponieśli starszy karpal Waldemar Sujdak (28 lat), starszy szeregowy Paweł Szwed (27 lat) i najmłodszy z całej trójki starszy szeregowy Paweł Brodzikowski (25 lat).
Żołnierze służyli w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu.

Zdarzenie skomentował na antenie TVN 24 minister obrony narodowej Radosław Sikorski: - Coraz bardziej się niepokoję, odnośnie sytuacji w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nie zmienia to faktu, że Sikorski ich tam wysłał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wikinews.org/wiki/Polska_wy%C5%9Ble_1000_%C5%BCo%C5%82nierzy_do_Afganistanu

14 września 2006

Minister obrony Radosław Sikorski ogłosił w Waszyngtonie, że Polska wyśle do Afganistanu na początku przyszłego roku wzmocniony batalion zmechanizowany, czyli ok. 1000 żołnierzy. Wg słów ministra Sikorskiego Polacy będą rozmieszczeni w stosunkowo spokojnej, wschodniej części Afganistanu. Minister obrony przewiduje, że polscy żołnierze zostaną w Afganistanie przez rok, a koszty udziału w operacji zamkną się w 300 mln zł. Obecnie w Afganistanie służy ok. 100 Polaków.

A więc żolnierzy wysłał tam - MARIKO - do cholery - minister obrony Sikorski - reprezentujacy wówczas rząd Kaczyńskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak sie mówi A to trzeba powiedzieci B(eknać)
Własnie słyszę, że w zwiazku z wydarzeniami minister obrony zwrocil sie do Amerykanów o WYPOZYCZENIE LEPIEJ OPANCERZONYCH transporterów.

Kpiny!
Poki talibowie walczyli z Rosją - Amerykanie ich wspierali i dozbrajali. Teraz - kidy odwrocono kota ogonem, nie wyposaża sie zolnierzy sprzymierzonych w najlepszy sprzęt? To jest ten nasz "największy sojusznik strategiczny" ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:( Wojna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne, ale taka praca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Coraz bardziej się niepokoję, odnośnie sytuacji w Afganistanie". Coraz bardziej się niepokoję o stan umysłowy naszego ministra. A kto do cholery wysłał tam naszych żołnierzy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.