Facebook Google+ Twitter

Tragedia w belgijskim żłobku

Troje zabitych, w tym dwoje dzieci - to bilans ofiar ataku na żłobek w miejscowości Derdemonde, położonej ok. 30 km na północny-zachód od Brukseli. Napastnik został natychmiast schwytany przez policję.

Ambulans w pobliżu żłobka w Dendermonde / Fot. PAP/EPAMieszkańcy miejscowości Derdemonde w Belgii doznali szoku po tym jak lokalne media podały informację o ataku na żłobek. Do tragedii doszło około godziny 10 czasu polskiego. Sprawca wbiegł do budynku z nożem w ręku i atakował każdego kto stanął mu na drodze. W czasie ataku w żłobku przebywało 18 dzieci w
wieku 3 - 6 lat. Pracownicy zaatakowanej instytucji twierdzą, że psychopata miał na twarzy biało-czarny makijaż przypominający malunki na twarzy Jokera - postaci z filmu "Mroczny Rycerz".

Wkrótce po rzezi szaleniec próbował uciec na rowerze, jednak prawie natychmiast został złapany. Policja zaangażowała nawet helikopter w celu pojmania sprawcy.

Początkowy bilans ataku to dwie ofiary śmiertelne (dziecko i pracownik żłobka) oraz przynajmniej 10 rannych. Według lokalnych mediów liczba rannych może wynosić nawet 20 osób. Kilka ofiar nożownika jest w stanie krytycznym. - Wszyscy ranni są pod opieką lekarzy, a ci którzy mieli więcej szczęścia zostali przewiezieni do specjalistów i psychologów. Wszyscy są w wielkim szoku i potrzebują pomocy - twierdzi Piet Buys, burmistrz miasta.

Jak poinformował rzecznik belgijskiego MSW drugie dziecko zmarło w szpitalu. Lokalne źródła podają także, że psychopata odwiedził wcześniej lokalne ośrodki dla niepełnosprawnych.

Źródła: Yahoo, Yahoo UK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Prawdopodobnie był zainspirowany filmem. To jest chore! Śmierć za śmierć? O przepraszam w Belgii, eutanazja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.