Facebook Google+ Twitter

Tragedia w Małopolsce - cudem ocaleni z ognia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-28 11:21

Zastanawialiście się jak to jest, stracić dom w ciągu jednej godziny? Tego nie powinno się życzyć nawet najgorszemu wrogowi. Jednak sytuacje takie zdarzają się. W Małopolsce 11-osobowa rodzina straciła cały swój dorobek. Pomóżmy jej !

Był ciepły, a wręcz upalny wieczór. W Piwnicznej Zdrój (woj. małopolskie) nikomu nie przeszło przez myśl, że stanie się coś złego. Niestety, licho nie śpi. Prawdopodobnie przez zbyt wysoką temperaturę zajęło się siano i ogień buchnął jak z pieca. Pożar gasiło ponad stu strażaków, do trzeciej godziny nad ranem.

Efekt? Cały rodzinny dorobek państwa Lompart runął jak domek z kart. Po domku, stodole oraz drugim, typowym góralskim domku dziś niewiele pozostało. Spaliła się odzież, jedzenie, meble...

Całe szczęście w nieszczęściu, że nie zgiął nikt z jedenastu członków rodziny. Ocalono m.in. 2-letnie dziecko. Jagniątko i świnia spłonęły żywcem. Resztę zwierząt udało się uratować, ale cała rodzina (otrzymująca się głównie z trzody) straciła dach nad głową.

W pomoc na razie włączyli się sąsiedzi i Ośrodek Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju. Ale to wszystko za mało. Potrzebne są pieniądze, materiały na odbudowę domu i budynku gospodarczego oraz ubrania.

Pomoc rzeczową można bezpośrednio składać w Zakładzie Leśno-Drzewnym w Kosarzyskach. Pomoc finansową można kierować na bezpłatne konto Bank Spółdzielczy w Piwnicznej Zdroju na numer konta:
268813 0004 2001 0000 1427 0005 .

Do sprawy z pewnością powrócę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mam mieszane uczucia do Twojego obiektywizmu, w tekście grasz troche na emocjach - nie przepadam za tym. (+) - za brak obojętności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.