Facebook Google+ Twitter

Tragedia w Słowenii na rzece Uczja. Sylwetka Polaków, którzy utonęli

Do Słowenii wyjechało 7 osób, w celu uprawiania canyoningu. Jest to pokonywanie górskich rzek-wodospadów, progów, kanionów, często z użyciem sprzętu wspinaczkowego.

Tragiczny wypadek miał miejsc 10 sierpnia.

Jak podaje "Dziennik Polski", dwaj ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: Piotr M. i Paweł N. ratowali jedną z uczestniczek wyprawy. Niestety nie udało się, zginęli wszyscy troje. Sprawą zajął się Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Słowenii.

Paweł N. był mieszkańcem Zakopanego, miał 33 lata. Był przewodnikiem tatrzańskim III klasy, przewodnikiem górskim II klasy i ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Piotr M. był mieszkańcem Nowego Targu, miał 37 lat. W czasach liceum skakał ze spadochronem. Był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przewodnikiem tatrzańskim, instruktorem narciarskim PZN, instruktorem narciarstwa wysokogórskiego, instruktorem sportu i rekreacji ruchowej. W ostatnim czasie Obaj ratownicy byli pasjonatami canyoningu.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.