Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26976 miejsce

Tragedia w Smoleńsku. Najnowsze informacje

Do tej pory udało się zidentyfikować tylko 14 ofiar katastrofy. O godzinie 20 odleciał do Moskwy samolot z rodzinami ofiar tragedii, które mają pomóc w identyfikacji ciał. Trumna z ciałem prezydenta od godziny 15.30 jest już w Warszawie. Jutro zostanie wystawiona na widok publiczny. Na razie nie znana jest data pogrzebu. Świat jednoczy się z nami w bólu.

http://www.flickr.com/photos/mateuszmajewski/4508107311/ / Fot. http://farm5.static.flickr.com/4033/4508107311_afcd080f52_o.jpgRosyjskim śledczym udało się zidentyfikować tylko 14 ciał ofiar, których stan był na tyle dobry, by identyfikacja nie pozostawiała wątpliwości. "W przypadku kolejnych 20 identyfikacja prawdopodobnie będzie mogła się odbyć dzięki znakom szczególnym" - mówiła dziś mediom minister zdrowia Ewa Kopacz. W przypadku reszty ofiar konieczne będą badania genetyczne, żeby ustalić tożsamość. "Identyfikacja jest niełatwym zadaniem, gdyż wielu zabitych doznało bardzo poważnych obrażeń" - dodał szef Biura Medycznych Ekspertyz Sądowych w Moskwie Władimir Żarow.

O godzinie 20 wystartował samolot, który ma zawieźć do Moskwy rodziny ofiar sobotniej katastrofy lotniczej koło Smoleńska. Pierwotnie samolot miał wystartować z warszawskiego lotniska na Okęciu o godz. 17.30. W Moskwie przygotowane są punkty informacyjne, opieka psychologiczna, medyczna, opieka ekspertów, którzy zajmą się rodzinami tragicznie zmarłych, pomagając w identyfikacji i ostatnim pożegnaniu.

Dziś do stolicy zostało przywiezione ciało prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. Najpierw odbyła się wojskowa uroczystość żałobna na lotnisku Okęcie, gdzie krótką modlitwą rodzina i najwyższe osoby w państwie mogły pożegnać prezydenta. Potem kondukt przejechał ulicami stolicy do Krakowskiego Przedmieścia, gdzie mieści się Pałac Prezydencki. "W najbliższym czasie trumna z prezydentem zostanie wystawiona na widok publiczny w Pałacu Prezydenckim, ale nie będzie to dzisiaj" - poinformował media minister w Kancelarii Prezydenta, Jacek Sasin. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_-_kondukt_cia%C5%82a_prezydenta.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/58/Warszawa_-_kondukt_cia%C5%82a_prezydenta.jpgNadal nie wiadomo gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Lecha Kaczyńskiego. To zależy od decyzji rodziny prezydenta. Natomiast decyzja, kiedy trumna zostanie wystawiona na widok publiczy, zapadnie po południu.

W Polsce obowiązuje żałoba narodowa. Wszyscy rodacy są pogrążeni w żalu. Poza naszym krajem, żałoba zostanie wprowadzona w kilku państwach na świecie: Brazylia (3 dni), Czechy (w dniu pogrzebu 1 dzień), Gruzja (1 dzień), Litwa (3 dni), Rosja (1 dzień), Słowacja (w dniu pogrzebu 1 dzień), Ukraina (1 dzień) oraz Węgry (w dniu pogrzebu 1 dzień).

Do kancelarii prezydenta i premiera spływają kondolencje z każdego niemal zakątku świata. "W imieniu rządu i państwa Ekwadoru, składam najgłębsze wyrazy współczucia dla rządu i mieszkańców Polski" - złożył kondolencje wiceprezydent Ekwadoru, Lenin Moreno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.