Facebook Google+ Twitter

Tragedia we Francji: zginęło 6 osób ze Świnoujścia

12 osób ze Świnoujścia brało udział w tragicznie zakończonej pielgrzymce po europejskich sanktuariach maryjnych. W grupie tej w większości byli nauczyciele, urzędniczka świnoujskiego magistratu oraz jedna osoba na wózku inwalidzkim.

Wiadomości24.pl dowiedziały się, iż w tragicznym finale pielgrzymki zginęło sześć osób ze Świnoujścia: nauczycielka języka polskiego i przedsiębiorczości z miejscowego liceum wraz z 12-letnią córką i małżeństwo, które brało udział w niejednej pielgrzymce. Kobieta - której towarzyszył mąż - chorowała na stwardnienie rozsiane. Poruszała się na wózku inwalidzkim. Wiele lat przepracowała w świnoujskim liceum, ucząc chemii.

Nie znane są losy nauczycielki języka angielskiego z tego samego liceum. W mediach podaje się różne informacje nt. poszkodowanych i ofiar. Głos Szczeciński pisze, że kobieta ma 80 proc. poparzonej twarzy zaś Fakt informuje, że los jej jest nieznany.

Ze Świnoujścia pochodzi również dwóch 13-letnich chłopców, których stan jest stabilny. Ze względu na szok jaki przeżyli w związku z wypadkiem, francuscy lekarze zadecydowali, że chłopcy pozostaną jeszcze w szpitalu.
Jeden z 13-latków jechał wraz z mamą - naczelnikiem jednego z wydziałów Urzędu Miasta - która zginęła. Drugi chłopiec stracił matkę i siostrę. Przeżył zaś ojciec chłopca. Szóstą ofiarą wypadku był mężczyzna w wieku ok. 65 lat.

W ostatnim dniu żałoby narodowej na minutę przed północą w świnoujskim amfiteatrze zagrają gwiazdy światowej muzyki upamiętniające osoby poległe w wypadku - poinformował Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

W artykule "Mieszkańcy Świnoujścia: współczucie i przygnębienie" informowaliśmy, że w wypadku uczestniczył ksiądz z parafii p.w. Gwiazdy Morza. Okazuje się, że ksiądz ten pochodzi ze Szczecina. W świnoujskiej parafii przebywał rok wcześniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dokładnie tak jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla dziennikarzy tragedia jest pożywką, jak dla lekarzy i np. stoczniowców, którzy remontują statek po wypadku a przed jego zatonięciem. Selawi.
Gdyby nie było tragedii i przestęopstw to kilka milionów ludzi nie miałoby co robić w obecnych zawodach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To straszne... Jak media żerują na ludzkiej tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istotnie, najpierw docierają do nas liczby, które robia wrażenie wielkością. Ale potem dochodzą dokładniejsze dane, choćby rodzinne. I to jest zgroza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.