Facebook Google+ Twitter

Tragedia we Wrocławiu. Jedna osoba nie żyje

Dzisiaj około godziny 3 w nocy, na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Piastowskiej we Wrocławiu doszło do śmiertelnego wypadku. Ciężarowy Daf zderzył się z osobowym Punto. Jedna osoba zginęła na miejscu.

1 z 5 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ciężarowy Daf uderzył w bok osobowego Punto. Fot. Jarosław Jakubczak
Ciężarowy Daf uderzył w bok osobowego Punto. Fot. Jarosław Jakubczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dodam, ze teoretycznie objazd obowiązuje dopiero od Ronda Reagana, praktycznie jednak, większość ciężarówek skręca za mostem Szczytnickim w Grunwaldzką i dalej jedzie prosto Sienkiewicza przez feralne skrzyżowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Estakada jest w złym stanie technicznym, dlatego podjęto taką decyzję. Tiry rozjeździły niedawno remontowaną jezdnię od mostu Szczytnickiego do Ronda Reagana, teraz rozjeżdżą ulicę Grunwaldzką i Sienkiewicza, której nawierzchnia do tej pory była w dobrym stanie. Sytuacja nie zmieni się do czasu wybudowania obwodnicy. Myślę, że odkąd ulica Sienkiewicza jest fragmentem drogi krajowej nr. 8 dla samochodów ciężarowych, warto by pomyśleć nad zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Piastowskiej tak, aby Sienkiewicza była drogą główną a Piastowska podporządkowaną, jak również przeanalizować możliwość funkcjonowania sygnalizacji świetlnej w tym miejscu przez całą dobę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak... Zamknęli estakadę na pl. Społecznym i cześć? To ma załatwić sprawę? Gdzie są urzędnicy ze ZDiUM?! Przecież to jakby w Łodzi pozwolić jeździć TIRom po Zielonej czy Piotrkowskiej... A poza tym na pl. Społecznym przecież nic się nie dzieje...

Widzę, że to klasyczny przykład tumiwisizmu urzędniczego... Pewnie teraz jak zdarzyła się tragedia będzie analiza pod kątem organizacji ruchu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od kiedy zamknęli dla pojazdów cięższych niż 3.5t estakadę na pl. Społecznym. Na tym skrzyżowaniu nie raz obserwowałem sytuację, że kierowcy, nawet ci zawodowi, nie wiedzą, kto ma pierwszeństwo, a jest to najbardziej klasyczne skrzyżowanie równorzędne z sygnalizacją świetlną, która w nocy jest pulsująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurcze i pomyśleć, że nie raz tamtędy przechodziłem :-/ Ale od kiedy tam TIR-y śmigają? Przecież to centrum miasta jest!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozostałe komentarze również na: link oraz link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstrząsająca reakcja! /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny wypadek.Szkoda ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nocne zdjęcia, dobre zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.