Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31092 miejsce

Tragedia zwierząt w kieleckim "schronisku"

  • Kat K
  • Data dodania: 2010-09-16 18:04

O tym, że w kieleckich Dyminach źle się dzieje, pisano już w 2002 roku. Od tamtej pory, mimo wielu apelów obrońców zwierząt, nie zrobiono nic, by ratować psy. Władze "schroniska" udają, że nic się nie dzieje.

Władze miasta nie widzą problemu, mimo, że sytuacja jest tragiczna. Co roku w schronisku Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w kieleckich Dyminach, uśmierca się kilkadziesiąt psów. Pytani o powód zabijania lub zagłodzenia zwierząt, pracownicy "schroniska", nie potrafią udzielić odpowiedzi.

- Nie mam dowodów, dlatego nie rzucam oskarżeń. Ta sprawa mnie jednak bardzo niepokoi i dlatego muszę dokładnie ją wyjaśnić - mówi Wiesław Wyszkowski, powiatowy inspektor weterynaryjny w Kielcach. - Poprosiłem m.in. o dane dotyczące zwierząt poddanych eutanazji i tych które padły. Okazuje się, że do końca maja tego roku uśpiono 27, a padło 52. W całym ubiegłym roku było to odpowiednio 66 i 82 zwierzęta - wylicza Wyszkowski w kieleckiej Gazecie.

Akcja obrony zwierząt z kieleckiego schroniska została nagłośniona na portalu Facebook.





Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Jagoda Mędrala
  • Jagoda Mędrala
  • 28.11.2011 16:27

nie wolno tak robić zwierzęta też czują nie tak jak ryby ryby nie czują ale psy ja kocham niektóre są groźne bo chronią swojego właściciela ja codziennie wchodze na pustamiska.pl i klikam na miske i dzięki temu w schronisku dostają za takie coś 40gr i wtedy zbierają pieniądze a takto to nie maja pieniędzy dlatego im nic nie dają jedzenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka Bronkowska
  • Agnieszka Bronkowska
  • 16.11.2010 11:31

Osoby które patrzyły na te konające zwierzaczki życzę im wszystkiego najgorszego.Bo to co tam się dzieje to wielka tragedia,dlaczego przez tyle lat nie odsunięto tych bestii od tych zwierzaczków. Ludzie zbierzmy się z całej Polski i pomóżmy zwierzaczkom. A osoby odpowiedzialne za te zwierzęta i ich tragedie niech ich Hu... j strzeli.Bóg ich pokarze za to co zrobili.Mieszkam w Staszowie i nie mam czym dojechać ale jak bym te bestie spotkała na swojej drodze to bym im pokazała co to jest BÓL.... Kocham bardzo zwierzęta i nie pozwolę ich krzywdzić.Proszę władze miasta Kielc o pomoc dla zwierzaczków.................l...one tak samo mają serce jak my tyle że one KOCHAJĄ NAS BEZWARUNKOWO I PROSZĄ O MIŁOŚĆ CZY TO TAK WIELE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka
  • Agnieszka
  • 11.11.2010 22:57

dwa lata temu z tamtego schroniska wzięłam małą suczkę. Była strasznie wychudzona. Nie mogę myśleć, że gdybym jej nie wzięła, to ona mogła być na tym zdjęciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ola
  • ola
  • 11.11.2010 09:35

trzeba cos z tym zrobic koniecznie!! gdzie mozna sie zgłosić ze skarga! zwolnic tych ludzi oni sie nie nadaja to tej pracy nie maja serca!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina Kosela
  • Karolina Kosela
  • 10.11.2010 20:22

O Matko!!! Coś okropnego! Jak tak można?! Przecież to cudne stworzenia, które czują i cierpią tak samo jak my - ludzie, kiedy dzieje się coś złego...Gdybym tylko mogła to bym wszystkie zwierzaki zabrała z tego piekła. Zróbmy coś błagam...tak nie może być. Serce się kraja i płakać się chce jak się na to patrzy... One tak cierpią....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Konad Esz
  • Konad Esz
  • 10.11.2010 20:14

Niech te je***e sk*****ny zdechną!!! Powinni ich wieszać za jaja!!!!
A sucz mówi, że nie wpuści fundacje bo dezynfekcję mają.
Pi**ę se zdezynfekuj bo śmierdzisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
M.Sz
  • M.Sz
  • 10.11.2010 20:09

Jestem bardzo poruszona tym co tam się dzieję..Ratujmy jak tylko możemy:(((

Komentarz został ukrytyrozwiń
e.ch
  • e.ch
  • 10.11.2010 11:06

to straszne co tam się dzieje. musimy coś zrobić, by uratować te zwierzaki !!! niektórych nie stety nie dało się uratować ;( ale możemy pomóc tym które jescze żyją. Ludzie, musimy wyjaśnić tą sprawę...możemy kogoś jescze uratować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia
  • Kasia
  • 29.10.2010 21:49

To koszmar. Szkoda, że nie mieszkam blisko i nie mam jak dojechać. Bo gdybym mogła i jakbym spotkała jedną z tych osób co tam pracują, to bym po prostu zabiła. Takim ludziom nie należy się nic DOBREGO. Ja im życzę tylko tak samo okrutnej i powolnej śmierci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
true
  • true
  • 28.10.2010 21:07

one prędzej dały by sobie rade na wolności....a nie w niby ''schronisku'' a raczej piekle :(smutne