Facebook Google+ Twitter

Tragiczna katastrofa kolejowa w Indonezji

Nad ranem w centralnej części Jawy doszło do największej od dekady katastrofy kolejowej. Na stacji Petarukan wpadły na siebie dwa pociągi osobowe. Służby ratownicze informują obecnie o 55 ofiarach śmiertelnych i dziesiątkach rannych.

Oczekujący na pociąg na stacji Dżakarta Miasto - Jakarta Kota. / Fot. Piotr ŚmieszekDzisiejszej nocy doszło na Jawie do najtragiczniejszego wypadku kolejowego, jaki wydarzył się w ostatnim dziesięcioleciu w Indonezji. Na chwilę obecną wiadomo, że śmierć poniosło 55 osób a dziesiątki innych są ranne.

Wypadek wydarzył się o trzeciej nad ranem w miejscowości Petarukan na Jawie centralnej. Na stojący na peronie pociąg osobowy tak zwanych tanich linii ekonomicznych (Ekomomi Kelas), wjechał pędzący dalekobieżny ekspres (Eksekutif Kelas).

Lokomotywa jakich używa się na Jawie do ciągnięcia składów osobowych. / Fot. Piotr ŚmieszekCechą pociągów ekonomicznych jest ich znaczne przepełnienie stąd ogrom ofiar. Szacuje się, że w zniszczonych składach oraz poza nimi może być jeszcze wiele ofiar. Siła uderzenia i „rozrzutu” była tak duża, że zniszczyła 4 domy oraz pobliski meczet.

Jak podaje w relacjach z miejsca zdarzenia TV – ONE, rozmiar tragedii jest tak duży, ponieważ większość osób w wagonach spała i została całkowicie zaskoczona tragedią. Przyczyną tragedii jest według pierwszych ustaleń – błąd człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.