Facebook Google+ Twitter

Tragiczna sytuacja w Tybecie po środowym trzęsieniu ziemi

Do 760 wzrosła w czwartek liczba osób zmarłych wskutek trzęsienia ziemi w prowincji Qinghai na Wyżynie Tybetańskiej. Według agencji Xinhua, pogrzebanych może być wciąż ponad 300 osób.

 / Fot. PAP/EPAW środę przed godziną 8 rano czasu miejscowego w północno-wschodnim Tybecie miało miejsce silne trzęsienie ziemi (7,1 stopni w skali Richtera). Do tej pory liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 760 osób, a ponad 11 tys. zostało rannych.

Zarówno Dalajlama jak i przedstawiciele Keshagu- Tybetańskiego Rządu Emigracyjnego złożyli kondolencje rodzinom ofiar. Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej Dalajlama oraz przedstawiciele władz tybetańskich na emigracji okazali solidarność z Polakami i złożyli kondolencje z powodu katastrofy pod Smoleńskiem.

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się około 50 km na zachód od Jiegu w prowincji Qinghai. Chociaż prowincja Qinghai zamieszkana jest w 51 proc. przez Chińczyków Han, a tylko w 21 proc. przez Tybetańczyków, to jednak, według danych z 2000 roku, mieszkańcami dotkniętej katastrofą prefektury Jushu są głównie Tybetańczycy- 97 proc.

Brytyjski Fundusz Pomocy- Tibet Relief Fund rozpoczął kampanię, w której wzywa społeczność międzynarodową o pomoc.

Linki, pod którymi można pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Tybecie:
http://tinyurl.com/AppealforYushu
http://www.justgiving.com/Yushu-earthquake-appeal

Środki, które wpłyną na ten cel zostaną przekazane na rzecz rozwoju tego biednego regionu, co daje nadzieję na pomoc poszkodowanym.

Źródła: www.gazeta.pl,
www.tibetsociety.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.