Facebook Google+ Twitter

Tragiczna w skutkach diagnoza lekarki

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-01-16 09:29

Lekarka w podsieradzkim Złoczewie stwierdziła zgon pacjentki. Kazała odwołać jadącą do niej karetkę. Świadkowie zdarzenia tego nie zrobili i tylko dlatego erka z pogotowia w Sieradzu przyjechała na miejsce. Starsza pani żyła! Czasu na ratunek było jednak za mało. 71-letnia kobieta zmarła przed udzieleniem pomocy w szpitalu.

Od wczoraj Prokuratura Rejonowa w Sieradzu prowadzi dochodzenie dotyczące postępowania lekarki. W grę wchodzi zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Do tragedii doszło w poniedziałek w zakładzie fryzjerskim przy ul. Szerokiej w Złoczewie. Starsza kobieta po wejściu do gabinetu zasłabła. - Strasznie się zdenerwowałam i podtrzymując tę panią poprosiłam znajomego, by wezwał pomoc. Poszedł do sklepu obok, sprzedawczyni wezwała pogotowie. Potem pobiegł do najbliższej przychodni po lekarza - opowiada roztrzęsiona właścicielka zakładu. - Lekarka osłuchała klatkę piersiową kobiety i stwierdziła zgon. Powiedziała, żeby odwołać karetkę. Ale tego nie zrobiliśmy.

Po kilkunastu minutach przed zakładem fryzjerskim pojawiła się ekipa ratowników z sieradzkiego pogotowia. Zgodnie z zapiskami w dzienniku zgłoszeń, przyjechali do omdlenia. Na miejscu dowiedzieli się, że jakaś lekarka stwierdziła zgon kobiety. Nie uwierzyli, podłączyli urządzenia. Chora żyła...

Podczas transportu pacjentki do szpitala nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Akcja reanimacyjna nie powiodła się. Zgon został stwierdzony w szpitalu.

Anna R., złoczewska lekarka rodzinna, która zdiagnozowała zgon, wczoraj normalnie przyjmowała pacjentów w przychodni. Nie ma sobie nic do zarzucenia. Powtarza, że stwierdziła zgon, opierając się na kilkunastoletniej praktyce i posiadanej wiedzy.

(Tadeusz Sobczak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.