Facebook Google+ Twitter

Tragiczne zauroczenie. "Zabawa w miłość" Margaux Fragoso

Ta przejmująca lektura to prawdziwa historia autorki, która była od siódmego roku życia molestowana przez starszego mężczyznę. Zdając sobie z tego sprawę tkwiła jednak z nim w "niemal miłosnym związku" przez 15 lat.

Okładka książki "Zabawa w miłość" Margaux Fragoso / Fot. Prószyński i S-ka Historia Margaux zaczyna się zupełnie niepozornie - siedmiolatka wraz ze swoją mamą idzie na basen, a tam poznaje miłą rodzinę z dwójką dzieci. Nikt nie spodziewałby się tego, że sympatyczny Peter Curran, który na basen przyszedł z Ines i jej dziećmi, jest pedofilem. Po zabawie, oczarowana Peterem Margaux chce odwiedzić starszego o ponad czterdzieści lat mężczyznę. Jej matka przystaje na propozycję i tak rozpoczyna się koszmar dziewczynki. Książka jednak nie pokazuje w ten sposób tego co przeżywa siedmiolatka - spotkania z Peterem przynoszą jej ulgę i radość oraz są dalekie koszmarom nocnym.

To, że dziewczynka wpada w sidła Petera jest w dużej mierze winą jej rodziców. Dorasta ona w trudnej rodzinie - jej matka jest chora psychicznie i nie zauważa oczywistych rzeczy podczas swoich wizyt u Petera, a jej ojciec to wybuchowy mężczyzna, który znęca się nad córką i matką nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Margaux wiele razy musiała wysłuchać tego, że jest nikim i jak wielki błąd popełnił jej ojciec żeniąc się z jej matką i wychowując dziewczynkę. Ponad to ma on problem z alkoholem - prawie codziennie odwiedza bar i wraca pijany do domu. Podejrzewa jednak, że jego córkę i Petera może łączyć coś więcej niż przyjaźń, ale żadne z jego działań nie powstrzymuje Margaux przed kontaktami z jej "kochankiem".

Nerwowa atmosfera w domu, przemoc i choroba matki powodowały, że spotkania z Peterem, który dbał o dziewczynkę, nastolatkę, a później młodą kobietę były dla niej ostoją i odskocznią od rzeczywistości. Peter prawił jej komplementy, trzymał jej zdjęcia i pozwalał na rzeczy, których nie mogła robić w domu. I oczywiście wyznawał jej swoją miłość. Nic dziwnego, że podczas przerwy w spotkaniach Margaux wpadła w depresję i przestała jeść, dbać o siebie, a w szkole była pośmiewiskiem.

Piękne katharsis - "Zabawa w miłość" Margaux Fragoso

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jestem tego samego zdania co pan Piotr. Sadze, że ta ksiązka byłaby znakomitym materiałem badawczym dla seksuologów i psychologów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ale nie przeczytam. Nie ten zakres.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująco napisane, zachęca do przeczytania książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.04.2011 19:48

poproszę o "Zabawę w miłość"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.