Facebook Google+ Twitter

Tragiczny bilans nocnej strzelaniny w wenezuelskim klubie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-11-06 14:59

Uzbrojony mężczyzna w nocy z 3 na 4 listopada otworzył ogień do bawiących się ludzi w wypełnionym po brzegi klubie. Cztery osoby poniosły śmierć, a kolejne pięć trafiło do szpitali.

Kadr z filmu ukazujący panikę wśród ludzi wywołaną strzałami napastnika / Fot. Zrzut ekranu // www.youtube.com/v/5pDJu2RNaCgIncydent miał miejsce w dyskotece La Rinconada Terrace znajdującej się w stolicy kraju Caracas.

Pierwsze strzały padły o godzinie 1.30 czasu miejscowego, kiedy to swój muzyczny set zaczynał znany na całym świecie DJ i producent - Carl Cox. Bezpośrednim świadkiem całego zdarzenia był VJ Rei obsługujący imprezę, który nagrał materiał wideo tego tragicznego momentu. Swoje przeżycia opisuje na internetowych forum vjforums.com - „Ostatniej nocy, piętnaście metrów ode mnie, swój show zaczął Carl Cox. Dziesięć minut potem ktoś zaczął strzelać. Brzmiało to, jakby wybuchały petardy. To działo się bardzo szybko i nie pomyślałem, że mogły to być strzały. Nagle wszyscy zaczęli biegnąć jak szaleni. „Zobaczyłem na podłodze leżące zwłoki młodego człowieka, kobiety i mężczyzny. Mąż zabitej kobiety został również postrzelony w nogę. Inni ludzie ratowali się ucieczką”

Ofiarami tej tragedii są Vanesa Andreína Blanco Nieves (24), José Salvador Rodríguez Rodríguez (42) i Jonatan Gerardo Valero Gómez (20) i niezidentyfikowany dotąd 30-letni mężczyzna. Pięć pozostałych rannych osób przebywa w szpitalu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowało wenezuelskie radio Onda 107.9 sobotnia strzelanina jest wynikiem starcia rywalizujących ze sobą narkogangów, rozprowadzających środki odrzucające w klubach w tym głównie ecstasy. Na wielu internetowych forach użytkownicy nie szczędzą słów krytyki organizatorom imprezy Pacific Producciones. Jak pisze jeden z anonimowych użytkowników - „Każdy mógł wnieść, co chciał. Firma ochroniarska zatrudniła bandę dzieciaków”.

W nieszczęsną sobotę w klubie przebywało blisko 7000 klubowiczów. W odróżnieniu od wielu sponsorowanych i darmowych imprez w Wenezueli w tę noc do klubu La Rinconada Terrace wstęp mieli tylko posiadacze biletów.
Carl Cox na swojej oficjalnej pisze: „Jestem w głębokim szoku i wciąż oszołomiony wydarzeniami sobotniej nocy. Moje kondolencje dla rodzin ofiar, które zginęły w tym przerażającym akcie przemocy, który miał miejsce podczas mojego występu.”

Przypadek ten nie jest odosobniony. Podobne sytuacje miały miejsca podczas występów Mauro Picotto (2002) i Chrisa Liberatora (2004). Materiał filmowy zarejestrowany przez VJ-a pojawił się w Internecie i wywołał wielkie poruszenie wśród internetowej społeczności i fanów muzyki elektronicznej.

http://www.youtube.com/v/5pDJu2RNaCg
http://www.youtube.com/v/jf2MHf9HCy0&rel=1

Źródło: residentadvisor.net

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.