Facebook Google+ Twitter

Tragiczny bilans weekendu na polskich drogach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-16 17:09

Długi weekend na polskich drogach. Tylko w piątek i sobotę doszło w sumie do 267 wypadków drogowych. Zginęło w nich 19 osób. - informuje Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji. 352 osób odniosło obrażenia.

Młodszy inspektor Sokołowski podkreślił, że policja zatrzymała ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców. Dane te dotyczą tylko piątku i soboty. W niedzielne przedpołudnie na drogach zginęło kolejne pięć osób.

Rzecznik Komendy Głównej Policji podkreśla, że w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku, wypadków jest mniej. Drogówka odnotowała w te wakacje generalnie mniej kolizji i stłuczek, niż miało to miejsce w poprzednich latach.

Mariusz Sokołowski zaznaczył, że mimo to, kilkadziesiąt osób zabitych w trakcie trwania sierpniowego weekendu, to bardzo dużo. Jak dodał, działania policji, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa, są bardzo zdecydowane. Według drogówki, ważna jest przede wszystkim zmiana mentalności zmotoryzowanych, uświadomienie im często tragicznych skutków brawury, nieodpowiedzialności, czy głupoty.

Rzecznik Komendy Głównej Policji dodaje, że często refleksja przychodzi po wypadku, gdy jest już za późno. Według Mariusza Sokołowskiego, szczególne zagrożenie na drodze to młodzi kierowcy, którzy wracając nocą z imprez czy dyskotek, łamią przepisy drogowe i ryzykują życie swoje i pasażerów. Jak dodał w ostatnim czasie dochodziło do tragicznych wypadków, gdzie sześcioro, siedmioro nastolatków jechało jednym autem. Młodszy aspirant Sokołowski zaapelował także do rodziców młodych kierowców o rozwagę i kontrolę sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.