Facebook Google+ Twitter

Tragiczny finał mistrzostw świata w wytrzymałości w saunie

W sobotę wieczorem zmarł jeden z finalistów dorocznych mistrzostw organizowanych w Finlandii. Zemdlał i zmarł po sześciu minutach przebywania w saunie, gdzie panowała temperatura 110 st. Celsjusza.

Władimir Ladyzhenskiy i Timo Kaukonen / Fot. EPAW finale uczestniczyli dwaj zawodnicy - Rosjanin Władimir Ladyzhenskiy i Fin Timo Kaukonen, który zwyciężył w ubiegłym roku. Obaj zostali przewiezieni do szpitala jeszcze podczas trwania zawodów. Ladyzhenskiy zmarł.

Prawdopodobnie organizm około 60-letniego Rosjanina nie wytrzymał temperatury 110 st. Celsjusza, jaka panowała w saunie. Został wyniesiony przez personel medyczny. Na jego skórze widoczne były również liczne poparzenia.

Jak donosi BBC, jeden z głównych organizatorów, Ossi Arvela mówił, że wszystko odbywało się zgodnie z zasadami, a na miejscu była dostateczna ilość personelu medycznego, który stale obserwował, co dzieje się w saunie.

Wszyscy są jednak wstrząśnięci wydarzeniem, o którym poinformowano już policję. Okoliczności zdarzenia będą przez nią zbadane.

Zawody mają miejsce w Heinoli, 138 km na północ od Helsinek. Odbywają się co roku od 1999 r. Uczestnicy zobowiązują się wytrzymać w saunie o temperaturze 110 st. Celsjusza możliwie jak najdłużej. Każdy z nich musi wcześniej przedłożyć zaświadczenie o stanie zdrowia.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 135 zawodników z 15 krajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Śmierć na własne życzenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.