Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28125 miejsce

Tragiczny finał walk między kibicami

O tragedii z 24 marca przy ul. Wielickiej jest coraz głośniej. W miejscu gdzie zginął 17-latek wisi już klepsydra przepasana szalikiem klubu sportowego Cracovia.

ul. Wielicka klepsydra upamiętniająca tragedie i termin pogrzebu 17 latka / Fot. Fot.Henryk CzechowskiZ posiadanych informacji, jak też komunikatów policji, wynika że ofiara tej tragedii była dobrze znana policji.

Prokocimsko - bieżanowsko - rżącki trójkąt jest znany policji, straży miejskiej, jak też innym służbom porządkowym z walk pomiędzy kibicami klubu sportowego Wisła Kraków oraz klubu sportowego Cracovia.

Oś Rżąka – tragiczna łączka z kościołem w tle / Fot. Fot.Henryk CzechowskiNajgorsza sytuacja jest zawsze po meczach piłkarskich na terenie Krakowa. Policja i inne służby muszą eskortować specjalne autobusy z rozwydrzonymi kibicami do miejsc ich zamieszkania.

Niestety problem chuligańskich wybryków kibiców kończy się na terenie centrum Krakowa oraz koło stadionów Wisły i Cracovii, a zaczyna się na osiedlach.

ul. Wielicka skrzyżowanie koło miejsca tragedii / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW przypadku sobotniej tragedii jest dziwna reakcja policji i prokuratury. Mimo, że zatrzymano kilkunastu uczestników bójki i podejrzanych o zabójstwo chłopaka, zostali po przesłuchaniu wypuszczeniu na wolność. Po rozmowie z kilkoma uczestnikami zajścia okazało się, że to osoby znajome zmarłego.

Należy zaznaczyć, że w rejonie wymienionego „trójkąta” są takie osiedla jak Prokocim Stary, Na Kozłówce, Piaski, Piaski Nowe, Rżąka, Prokocim Nowy, Bieżanów, Bieżanów Nowy.

ul. Wielicka miejsce tragedii i wgniecenie gdzie chłopak zginął / Fot. Fot.Henryk CzechowskiNiestety, mimo tej tragedii i zbliżających się na terenie Krakowa kolejnych rozgrywek piłkarskich, policja, straż miejska zbyt słabo dba o bezpieczeństwo mieszkańców tych rejonów.

To nie pierwsze w ostatnim okresie zabójstwo w tym rejonie. Krakowskie media wiele już na ten temat pisały, ale nikt z władz nie podjął jakiegokolwiek dialogu.

27 marca kolejny raz odwiedziłem miejsce tragedii i byłem świadkiem jak próbowano usunąć znicze oraz klepsydrę ofiary, które co jakiś czas rodzina i koledzy zmarłego wieszają na słupie przy ul. Wielickiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.