Facebook Google+ Twitter

Tragiczny pożar w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trzy osoby nie żyją

Trzy osoby poniosły śmierć w pożarze pustostanu, który wybuchł w środę wieczorem, 22 lutego 2012 r., przy ulicy Czystej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. Krystian Jamróz/W24Zgłoszenie o pożarze ostrowiecka straż odebrała tuż przed godziną 21. Zgłaszający informował o palących się śmieciach w pustostanie przy ulicy Czystej.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, przystąpili niezwłocznie do przeszukiwania pomieszczeń opuszczonej kamienicy, aby zlokalizować źródło zadymienia. Po dotarciu na ostatnią kondygnację i otwarciu drzwi do jednego z pomieszczeń, stwierdzili bardzo silne jego zadymienie. W pomieszczeniu znaleziono nieprzytomną kobietę, którą natychmiast ewakuowano i przystąpiono do resuscytacji. W tym czasie inna grupa ratowników kontynuowała przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń w poszukiwaniu ewentualnych następnych poszkodowanych. Istotnie, znaleziono kolejne dwie nieprzytomne osoby, które również natychmiast ewakuowano i przystąpiono do prób przywrócenia oddechu i krążenia. Akcja ratownicza nie przyniosła pożądanego efektu i dwaj mężczyźni, w wieku około 33 i 32 lat zmarli jeszcze przed przybyciem pogotowia. W drodze do szpitala zmarła też 31 - letnia kobieta reanimowana przez strażaków.

W pozostałych pomieszczeniach trzykondygnacyjnej kamienicy znaleziono kolejne trzy osoby, które na szczęście były przytomne. Zostały one ewakuowane z posesji.

Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 15 ratowników Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, zespoły ratownictwa medycznego i policja.

W tej chwili trwają czynności dochodzeniowe w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii. Najbardziej prawdopodobna przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, być może świeczki, której używali chroniący się w tym budynku bezdomni. Trwa też ustalanie tożsamości ofiar, co być może ułatwi fakt, iż policja dotarła do osoby, która zawiadomiła straż pożarną o zdarzeniu. Ten 24 - letni mężczyzna, mieszkaniec Ostrowca, znał te osoby, szedł się z nimi spotkać, a kiedy poczuł dym dochodzący z lokalu, który zajmowali, wezwał strażaków. Wstępnie wiadomo, iż wszyscy byli bezdomnymi, a zmarły 33 - latek pochodził z Lipska.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 23.02.2012 14:03

Nie mieli odwagi żyć do 67 lat na tym cudownym padole!

Komentarz został ukrytyrozwiń

... ta wczesna pora (godz. 21) może sugerować wiele, również i stan po spożyciu C2H5OH co mogło mieć wpływ na kierowanie swoim postępowaniem i reakcje obronne ofiar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.