Facebook Google+ Twitter

Tragiczny rekord. W wakacje utonęło 381 osób

Brawura, brak wyobraźni i alkohol to według policjantów najczęstsze przyczyny utonięć. W czasie dwóch wakacyjnych miesięcy, w całym kraju, życie straciło w ten sposób 381 osób. To o ponad 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Niechorze / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Niechorze,_pla%C5%BCa_3.JPGPolicja dokonała smutnego podsumowania wakacyjnych utonięć: pomiędzy 1 lipca a 31 sierpnia 2010 roku, w całym kraju odnotowano ich 381. W sumie od początku tego roku życie w wodzie straciło 587 osób. To o wiele więcej niż w latach poprzednich. Tragiczny rekord padł 18 lipca, kiedy to utonęło aż 28 ludzi!

Opublikowane przedwczoraj na stronie internetowej Policji statystyki pokazują tendencję znacznego wzrostu utonięć w stosunku do lat ubiegłych. Liczba ofiar śmiertelnych w okresie minionych wakacji jest wyższa o 66, a więc o ponad 20 proc. Wśród ofiar największą grupę stanowią osoby powyżej 50. roku życia.

To, co pozostaje niezmienne od lat, to przyczyny tych tragedii. Według policjantów wypadkom sprzyja wysoka temperatura, ale przede wszystkim brawura, brak wyobraźni i alkohol. Wciąż nie odnoszą skutku liczne apele i akcje informacyjne, a wiele osób ignoruje podstawowe zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. Szkoda, bo każdej z tych tragedii można było uniknąć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nasuwa się wniosek, znany już skądinąd - przede wszystkim edukacja. Nie przez przypadek wodę nazywa się "jednym z żywiołów". A one mają to do siebie, że bezwzględnie karzą ignorantów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.