Facebook Google+ Twitter

Tragiczny rok dla dziennikarzy. 119 z nich zginęło podczas pracy

Jak poinformował Międzynarodowy Instytut Prasy, podczas pełnienia swoich obowiązków w tym roku zginęło 119 dziennikarzy. Jeszcze nigdy liczba ofiar wśród przedstawicieli mediów nie była tak wielka.

Dla porównania w ubiegłym roku na świecie zginęło 102 dziennikarzy. / Fot. Mariusz Michalak Wzrost liczby ofiar wśród dziennikarzy związany jest z konfliktem w Syrii. Tylko tam zginęło 36 przedstawicieli mediów. Z okazji odbywającej się właśnie w Wiedniu ONZ-owskiej konferencji poświęconej bezpieczeństwu dziennikarzy, dyrektor IPI Alison Bethel McKenzie oraz wicekanclerz i minister spraw zagranicznych Austrii Michael Spindelegge wystosowali list, w którym odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa dziennikarzy.

"We wszystkich regionach świata - od Afryki przez Azję i Europę aż po Bliski Wschód i Amerykę Łacińską - dziennikarze są narażeni na systematyczne i brutalne ataki. Niektórzy tracą życie w czasie swojej pracy sprawozdawczej na temat konfliktów zbrojnych. Większość staje się jednak ofiarą celowych ataków grup przestępczych i pojedynczych osób, które próbują uniemożliwić rozpowszechnianie informacji, np. o korupcji lub innej działalności przestępczej, i uciszyć krytyczne głosy" - czytamy we wspólnym oświadczeniu.

Czytaj dalej ------------>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.