Facebook Google+ Twitter

Tragiczny weekend na drogach: Zginęło 46 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-10 10:28

W czasie minionego weekendu na drogach doszło do prawie 400 wypadków. Zginęło w nich 46 osób, a ponad 530 zostało rannych. Policjanci zatrzymali ponad 1900 nietrzeźwych kierowców.

Młodszy inspektor Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji mówi, że najczęściej przyczyną wypadku bywa zbyt duża prędkość i brawura. Typowy obraz takiego wypadku - to bardzo szybko jadące auto, pełne młodych ludzi, wypadające z drogi i uderzające w drzewo.

Inspektor Sokołowski podkreśla, że do nieszczęścia dochodzi często, gdy młodzież wraca późnym wieczorem lub rano z dyskotek. Jako przykład przytacza dwa wypadki z ostatniego weekendu, w których uczestniczyły samochody BMW i Audi. W każdym z nich jechało aż 7 osób. Oba auta wypadły z szosy, rozbijając się o przydrożne słupy. W pierwszym wypadku zginęły 4 osoby. W drugim - jedna, a 4 w ciężkim stanie trafiły do szpitala.

Z policyjnych statystyk wynika, że młodzi kierowcy jeżdżą najbardziej ryzykownie i brawurowo. Często popisują się przed rówieśnikami, nie zdając sobie sprawy z braku umiejętności jazdy samochodem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.