Facebook Google+ Twitter

Tragiczny wypadek w rumuńskiej kopalni

Rumuńskie związki zawodowe górników obwiniają władze za brak inwestycji w sektorze górniczym, co jest przyczyną kolejnych wypadków w kopalniach.

Niedzielna eksplozja w kopalni w Urikani położonej w południowo-zachodniej Rumunii spowodowała śmierć pięciu robotników. Jak twierdzą przedstawiciele dyrekcji zatrudniającej 800 osób kopalni, nikt z przebywających pod ziemią nie przeżył.

Wszystko wydarzyło się na głębokości około 400 metrów, kiedy ekipa pięciu elektryków pracowała przy naprawie instalacji. Około godziny 12.30 poinformowali, że zakończyli prace, a już dziesięć minut później z przewodów wentylacyjnych zaczął wydobywać się dym. Pięć godzin później ekipa ratunkowa odnalazła pięć ciał. Na terenie kopalni nie było innych górników z powodu weekendowej przerwy w pracy zakładu.

Jak twierdzi przedstawiciel spółki węglowej, ciała ofiar w najbliższym czasie będą wydobyte na powierzchnię, a specjalna komisja zbada możliwe przyczyny wypadku.

Opisany wypadek był najpoważniejszym w Rumunii od 2008 roku, kiedy w kopalni Petrila zginęło 13 górników. Rumuńskie związki zawodowe górników obwiniają władze za brak inwestycji w sektorze górniczym, co jest przyczyną kolejnych wypadków w kopalniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.