Facebook Google+ Twitter

Tragiczny wypadek w Szwajcarii

Autobusem wracali z obozu narciarskiego do domu dwunastoletni uczniowie z belgijskiej Szkoły Św. Lamberta w Leuven oraz ze szkoły Stekske w Lommel w Belgii.

Kwiaty przy ogrodzeniu szkoły w Belgii / Fot. EPA/Olivier HolsetW wypadku na szwajcarskiej autostradzie, w tunelu niedaleko miejscowości Sion, uczestniczyli uczniowie z dwóch szkół: Saint-Lambertus d'Heverlee - szkoła św. Lamberta z Haverlee (adres: Waversebaan 95, 3001 Leuven) i szkoły Stekske (basisschool 't Stekske) w Lommel w Belgii. Szkoła w Lommel jest bardzo małą szkołą - bez uczestników feralnej wycieczki pozostało tylko 15 uczniów.

Według gazet belgijskich, 24 uczniów szkoły św. Lamberta uczestniczyło
w wypadku i przeżyło 16. Zginęło 8 uczniów, nauczycielka i instruktor (pomoc nauczyciela/wolontariusz) z tej szkoły. Ze szkoły Stekske w Holandii zginęło dwoje opiekunów (nieznanej płci). Bilansu ofiar dopełnia śmierć obu kierowców.

Żałoba w Lommel, w Belgii. / Fot. EPA/Olivier HolsletAirbus z krewnymi ofiar katastrofy wystartował z około 100 osobami na pokładzie do Szwajcarii w środę przed 14.00 z belgijskiego wojskowego lotniska Melsbroek. Belgijski konsul, Hans Gryson powiedział, że z lotniska w Genewie krewnych przewieziono autobusami do szpitali leczących dzieci w Sierre, Sion, Bernie, Lozannie i Martigny.

Przy ścianie szkoły w Leuven piętrzą się kwiaty, a na bramie zawisły rysunki dzieci. W obu szkołach wznowiono zajęcia, w których uczestniczy także młodsze rodzeństwo ofiar, "ponieważ lepiej jest kontynuować normalne życie, a nie siedzieć bezczynnie" - powiedział o. Dirk De Gendt - opiekun duchowy katolickiej szkoły św. Lamberta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.