Facebook Google+ Twitter

Trakt Królewski już szykuje się do wiosny

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-23 07:37

Zima zaczyna odpuszczać. Czuć już pierwszy powiew wiosny. Wraz z nim miasto szykuje się na otwarcie sezonu wiosenno-letniego. Góry śniegu znikają z Traktu Królewskiego, a na jego miejsce wkrótce pojawią się ogródki restauracyjne.

Ocieplenie w ostatnich dniach pozwoliło Zarządowi Oczyszczania Miasta na spokojne wywiezienie śniegu z najważniejszych części stolicy, w tym ze ścisłego centrum i z Traktu Królewskiego. - Do tej pory z miasta wyjechało 4,5 tys. ciężarówek ze śniegiem - mówi rzeczniczka ZOM Iwona Fryczyńska.

Tam, gdzie jeszcze niedawno piętrzyły się góry śniegu, wkrótce staną ogródki restauracyjne. Warunkiem jest oczywiście sprzyjająca pogoda.

- Ogródki można otwierać zazwyczaj już między 1 a 15 kwietnia. Jeszcze w marcu Zarząd Terenów Publicznych zbiera wnioski restauratorów o zgodę na otwarcie ogródków - tłumaczy Roman Popowski, prezes Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego i właściciel restauracji Zapiecek. Jednak niewykluczone, że przy dobrej pogodzie każdy, kto otrzyma już stosowne zezwolenie, otworzy swój ogródek wcześniej. Wszyscy liczą na to, że zapowiadane prognozy (w piątek w Warszawie ma być około 10 st. C) utrzymają się do kalendarzowej wiosny.

Restauratorzy w większości boleją nad postanowieniami nowego regulaminu Traktu Królewskiego. Zgodnie z nim każdy ogródek sezonowy musi być postawiony na wykładzinie, aby zapobiec brudzeniu się nawierzchni. Do tego wykładzina musi być dopasowana do historycznej architektury Traktu.

- To dla nas dodatkowy wydatek, koszty musimy ponieść sami - mówi menedżer restauracji Przy Zamku, która swój ogródek otwiera 1 kwietnia.

Weronika Słodkowska

warszawa.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.